Інтеграція в Європу починається зі співробітництва між навчальними закладами

15.10.2014 01:30

Цей навчальний рік є особливим для Дрогобицької спеціалізованої школи №2, адже минуло рівно 70 років з часу її заснування. Незважаючи на те, що у зв’язку з воєнним конфліктом на сході держави колектив школи відмовився від офіційних ювілейних заходів, численні друзі з України і з-за кордону все ж прагнуть привітати учнів та вчителів навчального закладу з ювілеєм.

            Ось і сонячного осіннього дня 10 жовтня ми хлібом-сіллю зустрічали завжди бажаних у другій школі гостей: директора шкільного регіонального екологічного центру Шпонс-Гаус (Герсгайм, Німеччина) Ганса Боллінгера із дружиною, заступника директора цього центру, педагога з вивчення навколишнього середовища доктора Єжи Венгжиновського та директора українського освітнього комплексу (дитячий садок, початкова школа, гімназія, ліцей) ім. М. Шашкевича у Перемишлі (Польща) Петра Піпку. Супроводжували поважну  закордонну  делегацію начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Петро Сушко та завідувач міським методичним кабінетом Галина Марчук.

            Приємною несподіванкою для наших гостей став танцювальний флешмоб на подвір’ї школи, у якому взяли участь майже двісті учнів 6-11 класів. Злагоджені ритмічні рухи  школярів під патріотичні українські пісні настільки вразили п. Ганса Боллінгера, що він зразу ж запросив організатора цього флешмобу, керівника зразкового ансамблю пісні і танцю «Калиновий цвіт» Лесю Колотило найближчим часом відвідати разом із учнями екологічний центр Шпонс-Гаус.

            Пізніше був теплий прийом делегації в оновленому актовому залі. Із вступним словом виступила директор школи Лариса Панькевич, яка, щиро привітавши гостей, нагадала, що перше знайомство наших учнів із центром Шпонс-Гаус відбулося під час участі делегації школи у проекті «Зустріч на кордоні» в уже досить далекому від нас 2008 році. Ганс Боллінгер, розповідаючи, як розвивалася співпраця центру із другою школою, відзначив незмінний високий рівень знань українських школярів, які брали участь у безлічі проектів, що проводилися викладачами Шпонс-Гауса. Учні й учителі школи отримали запрошення взяти участь і в наступних трьох проектах, які заплановані на цей навчальний рік, найближчим з яких буде уже традиційна передсвяткова зустріч «Різдво в Європі».

            Виступ доктора Єжи Венгжиновського, який усі роки нашої співпраці постійно допомагав учням другої школи у роботі над проектами, не потребував перекладу, адже він звернувся до глядачів своєю рідною польською мовою, а її розуміли практично усі присутні в залі. Необхідно відзначити, що незмінний директор центру Шпонс-Гаус Ганс Боллінгер уже передпенсійного віку і за законом невдовзі не зможе керувати центром, тому заздалегідь визначено його наступника. Нам особливо приємно, що ним стане саме доктор Венгжиновський.

            Директор українського освітнього комплексу у Перемишлі Петро Піпка розповів, що у них навчається 180 маленьких українців не тільки з Польщі, а й діти, тих, хто через окупацію Криму та війну на Донбасі вимушені були емігрувати з України. Також п. Петро Піпка запропонував тіснішу співпрацю між нашими навчальними закладами. Так, 4 березня наступного року відзначатимемо 200 років із дня народження автора українського гімну Михайла Вербицького, а він,  як відомо, народився у селі Явірник Руський недалеко від Перемишля. Тож Петро Піпка запросив делегацію другої школи взяти участь у цих святкуваннях.

            Начальник відділу освіти м. Дрогобича Петро Сушко з нагоди 70-річчя навчального закладу вручив колективу школи подяку від Львівської облдержадміністрації та грамоту Департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

            А далі був чудовий концерт. Своє мистецтво презентували гостям зразковий ансамбль пісні і танцю «Калиновий цвіт», зразковий ансамбль сучасного танцю «Free Dance», солістки Марічка Гой, Марта Ільків та інші.

            Цікавинкою перебування наших друзів  у другій школі було й ознайомлення з проектом про творчість Бруно Шульца, який підготували учні десятих класів (керівники Галина Дячок та Оксана Дяків).

            Гості з Німеччини і Польщі були щиро захоплені усім, що побачили в нашій школі, і ще раз відзначили, що інтеграція у європейський простір починається для України власне зі співробітництва між навчальними закладами, а  дрогобицька друга школа була і залишається флагманом такої співпраці.

 Ігор Качмарик, учитель української мови і літератури СШ №2