А сурми лунають!

02.12.2014 14:45

А сурми лунають! Дзвінко, заклично. Всупереч тим, хто каже, що слід знайти якусь іншу форму, що, мовляв, репертуар не приваблює юнацтво, І тур XV Всеукраїнського фестивалю «Сурми звитяги» цьогоріч зібрав найбільшу кількість учасників!

Особливого піднесення атмосфері фестивалю надала присутність вояків із зони АТО та виступ заступника сотника 12-ї Дрогобицької сотні, командира взводу І добровольчого батальйону Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького Богдана Матківського, який на час фестивалю ще був кандидатом у депутати Верховної Ради.

Переможців у різних номінаціях було чимало, що відзначено у наказі відділу освіти. Зупинимося на найяскравіших виступах. Насамперед – це героїко-патріотична хореографічна композиція «Авангард» ЗОШ №4. Не випадково, що саме ця композиція стала епіграфом до звітного концерту переможців фестивалю до 96-ї річниці ЗУНР. У цілковитому єднанні з учасниками виступу зі сльозами на очах зал підвівся у відповідь на майстерність юних виконавців. Приємно, що ця праця керівників Народного ансамблю «Viva» С.Дмитрієва та Зразкового ансамблю «Радість» Н.Вовденко, вчителів ЗОШ №4, що долучилися до створення композиції, одержала високу оцінку на Всеукраїнському рівні. Композиція «Авангард» – переможець Всеукраїнського фестивалю! Вітаємо!

Якщо у попередні роки програма складалася переважно із сольних номерів, тепер фестиваль об’єднав чисельні колективи. Відзначимо виступ гімназійного хору «Жайвір» (керівник – В.Романюк), який був неодноразовим переможцем Всеукраїнського фестивалю та дзвінкоголосого хору «Рідна пісня» СШ №16 (керівник – А.Корчинська).

Звичайно, не всі виступи були бездоганними, комусь ще не вистачило виконавської майстерності, хтось занадто хвилювався, але школярство прагнуло відгукнутися на поклик часу: піснею, танцями, художнім читанням. А час наш такий тривожний і бурхливий, що позначився на піднесенні національної свідомості і патріотизму не тільки у дорослих, але й дітей та юнацтва.

Дзвінко, яскраво, натхненно презентували літературно-музичну патріотичну композицію «Україна – це ми!» учні ЗОШ №10 (керівники – О.Литвин, Ю.Адісевич, А.Бунь). Органічним поєднанням співу і музичного супроводу, глибоким проникненням у зміст твору запам’ятався виступ гімназійного дуету Анастасії Дем’янко та Івана Височанського (керівник – Г.Соневицька). Чистотою звучання, злагодженістю привабив виступ вокального ансамблю СШ №2 у супроводі народних інструментів (О.Мурза) та вокального ансамблю «Друзі» ЗОШ №4 (керівник – Н.Антоник).

Оригінальністю позначено виступ вокального ансамблю «Вишиванка» ЗОШ №14 (керівник – О.Мурза). Цікавим було поєднання акробатики з танцем у виступі ансамблю «Мікс Денс» цієї ж школи (керівник – М.Коваль). Зворушили виступи солістів Олега Осташа (ЗОШ №14, керівник – І.Матійчин), Діани Кахни (ЗОШ №17, керівник – І.Сеньків), Олександра Шутова (ЗОШ №1, керівник – М.Костецька), Діани Магомети (ЗОШ №4, керівник – Л.Пуців), Василини Ковальчук (ЗОШ №1, керівник – О.Допілко).

Запам’ятався виступ солісток Зразкового ансамблю «Чарівна сопілка» Палацу дитячої та юнацької творчості Марічки Олексюк та Вероніки Антоник у супроводі танцювального колективу «Прикарпатські візерунки» (керівники – О.Сивохіп та О.Максимищак). До речі, вихованки ПДЮТ стали лауреатами Всеукраїнського туру у Львові.

Слід згадати Зразковий ансамбль пісні і танцю «Калиновий цвіт» СШ №2, який під керівництвом О.Колотило вже понад 10 років бере участь у фестивалі і неодноразово був його переможцем.

Глибокою змістовністю, проникненням у авторський задум, яскравою емоційністю відзначилися читці: Діана Гембусь (ЗОШ №5, керівник – З.Турик), Надійка Василишин та Лілія Траспетрихіна (ПДЮТ), Катерина Малиш (СШ №2, керівник – І.Качмарик), Марія Коваленко (ЗОШ №8, керівник – О.Савчак), неодноразовий переможець «Сурм звитяг» Юлія Марущак (ЗОШ №1, керівник – Г.Федишин).

За рішенням журі К.Малиш, М.Коваленко та Ю.Марущак брали участь в обласному фестивалі разом із автором читцем Людмилою Бунь (ЗОШ №4, керівник – Г.Глембіцька). На Всеукраїнському фестивалі Юля Марущак посіла ІІІ місце, заохоченням відзначили Людмилу Бунь.

Добре виступили Остап Мороз (ЗОШ №10, керівник – А.Бунь), Ігор Левицький (ЗОШ №15, керівник – Н.Новосільська), Андріана Дудич (ЗОШ №4, керівник – Н.Антоник), Юлія Губицька (ЗОШ №5, керівник – І.Гомонко), Ірина Комарницька (ЗОШ №16, керівник – С.Хміль). Хочеться назвати усіх, та, на жаль, цього не дозволяє газетна площа.  Від імені організаторів фестивалю дякую його учасникам, котрі були творцями яскравого свята, на яке покликали сурми! І маленькі солісти Дмитро Голик та Яніна Швацька (ЗОШ №16), і ведучі Діана Грицай та Лілія Траспетрихіна (ПДЮТ), і автори пісні «Вставайте, вставайте» (директор гімназії І.Лепкий та вчителька В.Романюк), і учасники хорів та ансамблів. Усі вони – творці свята, що поєднало ідеї героїчного минулого з не менш героїчним сьогоденням України. А як органічно зі стрілецькими піснями та піснями УПА поєдналися ідеї Майдану та заклик-молитва «Повертайся живим!»

Особлива подяка – членам журі, нашим друзям з ДДПУ ім.І.Франка, доцентам музично-педагогічного факультету Ірині Кліш та Богданові Пицю, до думки яких ми особливо прислухаємося.

Фестиваль ще не закінчився: попереду гала-концерт у Львові. Та і він не поставить крапку. Сурми кликатимуть і знаходитимуть відлуння у серцях школярства. Фестивале, ми не прощаємося з тобою!

Калерія ЛУЦЕНКО, методист Палацу дитячої та юнацької творчості