Дрогобицькі школярі обирають життя без ВІЛ

18.12.2013 17:36

З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія  ВІЛ/СНІД, увесь світ і на цей час уже забрала десятки мільйонів життів, залишила сиротами десятки мільйонів дітей.

На  тлі безпрецендетних втрат упродовж останнього десятиліття людству вдалося досягти прогресу в боротьбі з епідемією. В більшості країн світу внаслідок упровадження політики універсального доступу до профілактики, лікування і догляду зменшується кількість нових  випадків ВІЛ-інфікування, знижуються показники смертності від СНІДу, покращується якість життя людей, які живуть з ВІЛ. Нажаль в Україні епідемічна ситуація пов’язана з ВІЛ-інфекцією, вважається однією з найтяжчих серед країн Східної Європи.

Досвід багатьох країн світу переконує, що для ефективної протидії епідемії лише самої інформації про захворювання недостатньо. Навіть коли люди обізнані щодо шляхів передавання ВІЛ-інфекції методами захисту від неї, вони не завжди можуть захистити  себе неспроможність протистояти негативному впливу оточення, будувати рівноправні стосунки, долати стреси, відмовлятися від небезпечних пропозицій.

Сучасний навчальний заклад покликаний сприяти формуванню ціннісного ставлення до свого життя і здоров’я у школярів та учнівської молоді. В контексті сьогоденної проблеми з ВІЛ-інфекцією та її поширення навчальний заклад повинен посилити просвітницьку і профілактичну діяльність серед учнівського колективу. Вагомий внесок в цю діяльність школи вносять вчителі основ здоров’я та працівники психологічної служби. Просвітницький процес знаходиться в постійному оновленні, пошуку нових форм і методів роботи з учнями. Години спілкування, тренінгові заняття, виховні заходи, уроки основ здоров’я – присвячуються проблемі узагальненню знань учнів про ВІЛ/СНІД та шляхи зараження ВІЛ, розвитку навичок відповідального ставлення до власного здоров’я, вихованню толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

Щороку 1 грудня в Україні відзначається День боротьби з ВІЛ-інфекцією та толерантного ставлення до людей, хворих на СНІД. В навчальних закладах мм. Дрогобича і Стебника традиційно в ці дні проводяться просвітницькі, виховні заходи, випускаються спецвипуски шкільних газет тощо.

Проблемі профілактики «чуми ХХ ст.» було присвячено роботу методичного об’єднання вчителів основ здоров’я, яке проводилось на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 11.12.2013 р.  Слухачам методоб’єднання було презентовано   бінарний урок «Убережи себе від ВІЛ» в 6-ому класі. Урок проведено вчителем основ здоров’я Александровою С.Є та соціальним педагогом Дробиняк Л.В.    Метою уроку було поглиблення знань учнів про ВІЛ-інфекцію, формування навичок безпечної поведінки та толерантного ставлення до людей з ВІЛ-інфекцією.

Використання інтерактивних та мультимедійних технологій, ігрові вправи сприяли створенню надзвичайно позитивної атмосфери. Стиль спілкування педагогів з учнями засвідчив партнерські відносини вчителя і учня, що забезпечив довіру і відвертість у їх судженнях та відповідях. Взаємодія двох педагогів забезпечило оптимальність та дієвість організації уроку. Вчителі основ здоров’я високо оцінили досвід роботи педагогів ЗОШ № 1, обмінялись досвідом роботи в своїх навчальних закладах, обговорили проблеми щодо покращення цієї роботи в умовах сьогодення. (фото1,фото2, фото3)

                                                          Методист ММК Л.Разумна