КРАСУНЯ - ОСІНЬ У ПЕРШОКЛАСНИКІВ

04.11.2014 17:22

День за днем крокує Осінь містами та  селами України, торкаючись чарівним  пензлем своїх володінь. У пишні золоті шати вдягла ліси й гаї, розстелила під ногами різнобарвний килим, зітканий із золота й багрянцю, зросила землю прохолодним дощем, а подекуди вкрила срібною памороззю.  Заглянула Осінь і в комори, наповнивши їх щедрими дарами, - це шана і вдячність рільникам  за невтомну працю.

Завітала чаклунка Осінь тими днями до Стебницької ЗОШ І-Ш ступенів  № 11.  Красуня  була вражена гостинністю наймолодших школярів. Велика зала прикрашена вишиваними рушниками.  На довгих лавах вишикувались рум’яні яблука та груші, міцні горіхи й соковитий виноград.

 А в плетених кошиках туляться один до одного буряки, морква і картопля, обабіч  притаїлася золотиста цибуля, перешіптуючись з гордовитим часником. Поміж ними пишними суцвіттями красуються кетяги червоної калини. А під ногами розляглися жовті пузаті гарбузи… Галаслива  дітвора з нетерпінням   чекала Осінь, готуючись зустріти  її піснями й танцями.

Учні 1-Б класу завдяки своїй першій вчительці  Аллі Миколаївні Гримайло, творчій та креативній особистості, продемонстрували неабиякі здібності, розкривши їх в інсценізаціях, поетичних виступах та хореографічних номерах. Жодна дитина не залишилася поза увагою, у кожній Алла Миколаївна   намагалася розпалити навіть ледь жевріючу іскру таланту.

На сцені оживали овочі і фрукти, розмовляли лісові звірята -  кожен радів зустрічі з королевою Осінню. Але яке свято без музики та пісень ? Великої праці для розвитку музичних  здібностей першокласників доклав учитель музики  Іван Йосипович Калапунь, і кожна пісня у виконанні діток – це крок до нових знань музичної грамоти.

Свято відбулося в атмосфері затишку й тепла, адже почесними глядачами дійства були батьки, бабусі й дідусі, що й надавало дітям впевненості у собі та стимулювало до творчих злетів.

 Оспівування дарів Осені  стало своєрідним  уроком духовності, яка є невід’ємною часткою  національно-патріотичного виховання, адже віддавна українці шанували працю на землі і звеличували  невтомні руки хлібороба. «Хліб – усьому голова», - кажуть у народі. Отож завершальним етапом свята стало поклоніння хлібові, а духмяний коровай на вишитому рушникові за давнім звичаєм діти подарували турботливій господині – директору школи Зеновії Мирославівні Левицькій, а вона, як годиться українцям, пригостила ним усіх присутній у святковій залі.

Перше свято, організоване учнями у стінах рідної школи, запам’ятається    нам, батькам, надовго, а дітям, можливо,  -  на все життя.

 

                                                                                                                                                                       Леся Здерок, мама першокласниці