Міський тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015» завершено!
Недарма вчителів називають сіячами розумного, доброго, вічного. Саме від них іде все найкраще, що є в людині. Саме вони допомагають кожному з нас відкрити для себе таємниці основ наук, пізнати соціальний устрій суспільства, підготувати нас до життя.
«Учитель року» – це традиційний конкурс педагогічної майстерності, серйозне творче випробування для найкращих педагогів міста. Проведення такого заходу сприяє ефективному розвитку системи шкільної освіти, широкому втіленню в практику цікавих методів і підходів до викладання. Конкурс допомагає краще зрозуміти і усвідомити місце та роль вчителя в житті конкретного навчального закладу, країни та її майбутнього. Творчість освітян стимулює педагогічний пошук, підвищує значимість професії вчителя у суспільстві.
Міський тур конкурсу «Учитель року» став у Дрогобичі справжнім святом професіоналізму та наснаги, злету фантазії та творчості, любові до своїх учнів та відданості справі, що висвітлює передовий досвід найкращих вчителів, робить його надбанням всієї педагогічної родини міста, тим джерелом, із якого черпають молоді, менш досвідчені колеги-педагоги.
Традиційно конкурс проходить у два етапи. На кожному етапі роботу конкурсантів оцінювало журі, до якого увійшли представники відділу освіти, методичного кабінету та досвідчені вчителі шкіл міста.
На заочному етапі конкурсу члени журі мали можливість ознайомитись із матеріалами конкурсантів: описом досвіду роботи, творчими доробками педагогів.
Очний етап конкурсу передбачав презентацію досвіду роботи, співбесіду, а також проведення майстер-класу, під час якого кожен учасник конкурсу впродовж 20 хвилин ділився педагогічними знахідками, демонстрував цікаві форми роботи.
Результати змагань на кожному етапі конкурсу журі оцінювало з урахуванням рівня педагогічної майстерності вчителя, володіння інформаційно-комп’ютерними технологіями, загальної ерудиції, культури спілкування, творчого підходу до використання сучасних педагогічних інноваційних технологій та здатністю продукувати власні педагогічні ідеї, вмінням аналізувати шляхи і методи досягнення належних результатів навчально-виховного процесу й оцінювати їх ефективність.
Конкурсантами були продемонстровані глибокі теоретичні знання предмету, високий рівень педагогічної майстерності, вміння підбирати оптимальні методи та засоби навчання, використовувати новітні педагогічні технології, залучати учнів до виконання творчих завдань: проектних, дослідницьких, демонстраційних, групових тощо.
Найбільше заявок на участь в конкурсі надійшло від вчителів української мови та літератури. У конкурсних випробуваннях брало участь чотири педагоги. Переможцями в цій номінації стали: Фаринович Світлана Романівна – І місце (ЗОШ №1), Захарів Оксана Ярославівна – ІІ місце ( ЗОШ №11), Возняк Ірина Ігорівна – ІІІ місце (ЗОШ №15), Онищак Ніна Петрівна – ІІІ місце (гімназія).
У номінації «хімія» змагались двоє вчителів: Гончарик Наталія Михайлівна (ЗОШ №14) та Панчишак Галина Євстахівна (СШ№2), які посіли І та ІІ місце відповідно.
У номінації «образотворче мистецтво» отримала перемогу Паньків Оксана Мирославівна (ЗОШ №4).
Слід відзначити, що кожен учасник конкурсу достойно представляв свої надбання та вміння. Вітаємо переможців та всіх учасників конкурсу, зичимо їм творчої наснаги та бажаємо нових досягнень у професійній діяльності!
Г. Марчук, завідувач ММК