Олександр Довженко – митець, громадянин і провісник
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 вересня 2013 року № 574-VII «Про відзначення 120-річчя з дня народження Олександра Довженка» у Дрогобицькій спеціалізованій школі № 2 відбулася низка заходів, присвячених життю і творчості великого митця.
У бібліотеці з ініціативи бібліотекаря К.В. Дятко розпочала роботу виставка художньої літератури та періодичних видань «Між красою та правдою» (до 120-річчя з дня народження О.П. Довженка).
Стінгазету із найяскравішими думками Олександра Довженка з його «Щоденника» виготовили учні 11–Б класу (класний керівник – С.О. Тезбір).
А 13 жовтня в актовому залі школи відбувся кінолекторій для старшокласників «Олександр Довженко: кінематографічний портрет на тлі епохи». Учитель української мови і літератури Ігор Качмарик відкрив його словами відомого американського актора та режисера Чарлі Чапліна: «Слов’янство поки що дало світові в кінематографі одного великого митця, мислителя і поета – Олександра Довженка».
Далі учні почули розповідь про те, як Довженко прийшов до кінематографа, переглянули уривки з етапних Довженкових фільмів: «Звенигора», «Земля», «Арсенал», «Битва за нашу Радянську Україну», «Мічурін». У коментарях до них учитель математики, фізики і філософії, автор низки посібників з історії кіномистецтва Андрій Бурий розкрив особливості світобачення Олександра Довженка, трагізм його творчої долі.
Для переважної більшості учнів це було перше знайомство з кінострічками видатного українця Довженка. Сподіваємося, що кінолекторій стане для школярів поштовхом до більш глибокого вивчення Довженкових творів, адже його мистецтво, попри всі ідеологічні нашарування – зразок вишуканої, елітарної культури. Олександр Петрович мав повне право сказати про свою творчість: «І не Україні одній я належу. Я належу людству як художник і йому я служу… Мистецтво моє – мистецтво всесвітнє».
Ігор Качмарик, Андрій Бурий, організатори кінолекторію