Пізнаємо таємниці рідного слова

19.11.2014 00:56

Із 10 по 14 листопада у стінах рідної другої школи був проведений тиждень української  писемності та мови. А перед цим, у неділю 9 листопада, учні та вчителі взяли участь у написанні обласного радіодиктанту, маючи змогу ще раз перевірити свої знання з мови. 34 роботи старшокласники відправили у Львів організаторам радіодиктанту. Тож чекаємо результатів.

Протягом тижня пройшло багато різноманітних заходів. Учні підготували  кросворди, плакати та стіннівки про мову. Традиційно  вчителі ураїнської мови та літератури оформили просвітницькі стіннівки «Вчимося говорити правильно», провели інформаційні та поетичні хвилинки, у яких  знайомили дітей з барвами рідного слова.

Цікавий лексико-фразеологічний марафон «У пошуках скарбів рідної мови» підготувала і провела Любов Богданівна Драла з учнями 6-Б та 6-В класів. Діти, зібравшись на подвір’ї школи, розділилися на дві команди. Отримавши завдання, вони продемонстрували не тільки свої знання з мови, а й кмітливість та спритність. Усі активно брали участь у конкурсах і поверталися до школи з неабияким зарядом позитиву.

У 5-Б класі (учитель – Галина Львівна Процикевич) відбувся урок «Інсценізація літературної казки». Попередньо  учні отримали завдання підготувати уривок казки, яка їм найбільше сподобалася. Діти вирішили поставити казку, яку не вивчають на уроках української літератури – «Про Білочку та Зайчика, веселих пустунів» Наталі Забіли. Саме тут п’ятикласники проявили себе і як вправні режисери, і як талановиті актори.

Алла Євстахіївна Блищак провела брейн-ринг серед шестикласників, підготувавши різнопланові творчі завдання, а Марія Іванівна Киселичник підготувала мовознавчий турнір для восьмикласників.

Старшокласники відвідали надзвичайно пізнавальний кінолекторій «Олександр Довженко: кінопортрет на тлі епохи», який організував Ігор Мирославович Качмарик спільно із знавцем кіномистецтва А. Р. Бурим.

Яскравим завершальним акордом тижня  був мовно-літературний турнір між 7-Б та 7-В класами «Я люблю Україну», який підготувала й провела Леся Василівна Лучків. Дух свята відчувався вже напередодні, адже зал був прикрашений українською символікою, а всі учні одягнені у вишиванки. Емоційного піднесення додавали групи підтримки обох класів, які не тільки вболівали за свою команду, а  й допомагали їй, даючи відповіді на питання. Учні змагалися між собою в мовних, музичних конкурсах, демонструючи  винахідливість, уважність та ерудицію. Надзвичайного азарту додавала сама організатор дійства – О. В. Лучків, яка разом з дітьми і жартувала, і танцювала, і співала.

Тиждень мови завершився, але пізнання таємниць мови триває, адже мова – інтелектуальний портрет народу, його душа.

 

Галина Процикевич, Ігор Качмарик,

учителі української мови і літератури