Порядність, професійність, патріотизм – християнські чесноти, яких потребує Україна
18.03.2015 11:53
Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою молитвою і чесною працею будуймо Україну

Андрей Шептицький
26.02.2015 року в спеціалізованій школі І – ІІІ ст. №2 відбулася, без перебільшення, надзвичайна подія. Цією подією стало проведення учнівської практичної конференції за результатами освітнього проекту «Порядність, професійність, патріотизм» та презентація поетичної збірки «Небесна тайстра» вчителя християнської етики і художньої культури СШ № 2 Олександри Дешевої.
Конференція, модератором якої була Олександра Григорівна, проходила за участі широкої учнівської аудиторії, педагогів школи, гостей – вчителів християнської етики і художньої культури мм. Дрогобича і Стебника.
Пошукові групи презентували результати досліджень на прикладі життя «українця, який відмовився бути бідним», Петра Яцика. Особливим був виступ пошукової групи, яка досліджувала феномен подвигу медиків Майдану, учасників бойових дій на сході України, серед яких є і випускники школи Каракевич Орест, Ресей Тарас. Сумною струною звучала розповідь про подвиг Івана Ісика – загиблого в зоні АТО випускника школи.
Надзвичайно цікавим і ґрунтовним був виступ групи, яка досліджувала життя і пастирську діяльність Владики Андрея Шептицького. Символічним є й те, що 2015 рік оголошений Українською Греко-Католицькою Церквою – роком Андрея Шептицького з нагоди 150-ї річниці з дня народження.
Пошукова група, яка досліджувала життєву історію родини Катерини Сімоніні, представила цікаву інформацію про українців, які прославляють свою Батьківщину, знаходячись понад 70 років у еміграції.
Захід мав глибокий морально-виховний та історико-патріотичний характер. Найважливішим для педагога завжди є те, що понесуть з собою в життя учні після школи, які моральні цінності стануть провідними, які таланти віддадуть на прославу України. Саме тому яскравим, емоційним і логічним було завершення проекту – «Мій дім – Україна». Учні вписали свої таланти в модель спільного дому, тим самим задекларували готовність присвятити йому свій патріотизм, порядність і професіоналізм. Головне гасло, яке винесли вони після здійснення проекту: «Совість, знання і порядність – запорука духовного і матеріального багатства».
Приємною несподіванкою для всіх присутніх стала презентація поетичної збірки Олександри Дешевої «Небесна тайстра». До презентації долучились Ігор Качмарик, учитель української мови та літератури школи, Лілія Кобільник, український бард, композитор, викладач Дрогобицького педагогічного університету ім. І.Я.Франка, Тетяна Лучейко, лауреат міжнародних конкурсів, провідна актриса Львівського музично-драматичного театру ім Юрія Дрогобича.
Пісня «Свічечка Майдану», написана Л.Кобільник на вірші О.Дешевої, стала відомою ще минулого року і вперше прозвучала на сороковини з дня розстрілу Небесної Сотні. Сюрпризом для автора збірки стала нова пісня Л.Кобільник «Осінній вальс». Виконання цієї пісні додало особливої атмосфери душевності і спокою всім присутнім, а в цей неспокійний час ми всі цього так потребуємо. Прозвучала поезія і у виконанні учнів школи.
Після презентації збірки всі бажаючі могли придбати її і тим самим долучитись до збору коштів на потребу пораненим українським бійцям у зоні АТО.
По завершенні заходу гості, колеги, дирекція школи висловили подяку Олександрі Дешевій за надзвичайно цікавий освітньо-виховний захід, її клопітку працю у царині виховання і побажали наснаги у подальшій педагогічній і творчій діяльності. Всі присутні були одностайними в тому, що очікують нових поезій і нових збірок.
Разумна Л.М.
методист ММК
Кабацький Р.І.
керівник методоб’єднання
вчителів християнської етики