У Німеччині відбулася конференція директорів українських DSD-шкіл

08.10.2014 15:13

З 27 вересня до 2 жовтня у Берліні (Федеративна Республіка Німеччина) відбулася конференція директорів українських шкіл, де учні отримують німецький мовний диплом (DSD-шкіл).

У конференції взяли участь директори Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Панькевич Л. І., Львівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №8 Ерстенюк М. І., Львівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28 Лозенко І. В.

Загалом учасниками конференції були 25 директорів українських шкіл з Харкова, Чернівців, Донецька, Дрогобича, Ізмаїла, Івано-Франківська, Києва, Кривого Рогу, Львова, Одеси, Олександрії, Шостки, Запоріжжя та представник департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Оксана Коваленко.

Керівники DSD програми Андреа Майер та Ельке Кізельватер підготували змістовну та насичену програму перебування, що допомогла українській та німецькій стороні краще зрозуміти потреби сьогодення.

У рамках конференції учасники мали змогу відвідати навчальні заклади своїх партнерів по учнівському обміну, де обговорили питання участі суспільства в управлінні справами та шкільного менеджменту у Німеччині. Надзвичайно важливою для української сторони була зустріч з міністром закордонних справ Франком-Вальтером Штайнмайером у міністерстві закордонних справ Німеччини.

Українських освітян надзвичайно вразила турбота, яку проявив міністр до учасників конференції. Особливий інтерес у міністра викликала інформація про навчальний процес у Донецьку та Луганську. Директор школи м. Донецька розповіла про зруйновану будівлю та отримала запевнення щодо допомоги з боку німецького уряду.

Багато уваги на конференції приділялося шляхам підтримки DSD-шкіл, висвітленню ролі мережі Pasch, педагогічному обміну в рамках програми «kulturweit».

Українська сторона інформувала своїх колег про основні кроки своєї роботи у цих напрямках та отримала повне розуміння і запевнення у подальшій фінансовій підтримці програм та проектів.

Учасники конференції відвідали Потсдам, канцелярію федерального президента, Рейхстаг, Бундестаг. Їх радо вітали у мерії Кьопеніка, представництві землі Баварія.

Німецькі колеги виявили значний інтерес до змісту і реформ української освіти та пообіцяли підтримку.