В гості до древнього Львова

25.12.2014 11:36

    Шкільні роки – це неповторна сторінка життя кожної людини. Дорослі кажуть, що вони спливають дуже швидко і ніколи не повертаються. А діти насолоджуються кожною миттю дитинства та все одно хочуть  якнайшвидше подорослішати. Нам здається, що тоді позаду залишаться уроки і безліч труднощів.  Але це неправда! Бо саме зараз школа відкриває перед нами цікаві сторінки життєпису. А сприяє цьому наш класний керівник та учитель математики Галина Данилівна Химин.

    Ще зовсім недавно переступили поріг  5 класу Стебницької ЗОШ І-ІІІ ступенів №11, а вже зрозуміли, що позаурочне життя відіграє велику роль у згуртуванні колективу. А воно у нас багате та різноманітне!

    Нещодавно ми повернулися зі своєї чергової подорожі. І цього разу нам пощастило відвідати древнє місто Львів. З уроків історії знаємо, що у 13 столітті його заснував Данило Галицький. Але відчути дух давнини можна лише тоді, коли мандруєш старими вулицями Львова, споглядаєш на давні красиві будівлі і захоплюєшся величчю храмів.

     Незабутні враження справила на нас площа Ринок. Понад 7 століть тому сюди приїздили купці з Європи та Азії, пропонуючи різноманітні товари. А зараз вона славиться своєю гостинністю, запрошуючи туристів усього світу.

     Цікавою була для нас екскурсія у копальню кави, де кожен з нас став героєм казки про незвичайний спосіб видобутку кавових зерен. Після мандрівки глибокими тунелями шахт ми зрозуміли, що загадковий Львів здатен дивувати своїми легендами і таємницями.  А солодкою і неповторною стала подорож у майстерню шоколаду, бо саме тут ми дізналися, що таємницю виготовлення шоколаду до Львова привіз швейцарець у 1803 році.

     Мандруючи вулицями одного з найкрасивіших європейських міст, не можна було не зайти в Домініканський собор, який давно став окрасою та цінністю не лише Львова, а й усієї України. Ще у 13 столітті тут було засновано монастир, потім з’явився костел, якого не стало  у 18 столітті, а на цьому місці спорудили храм, у якому й досі зберігається багато історичних пам’яток, а ще тут знаходиться музей історії релігії.

     Нам сподобалось і запам’яталось усе побачене. Але я думаю, що варто повернутись сюди через декілька років, коли вивчимо історію багатьох країн.

     Досі я гадала, що з розповідей та підручників про Львів знаю багато. Але після надзвичайно цікавої екскурсії зрозуміла, що Львів – то неповторна і безмежна книга про минуле та сучасне, про реальне та загадкове. Гортаючи її сторінки, вчимо історію та культуру не лише України, а й усієї Європи.

                                                                                                                           Вероніка Мураль, учениця 5–А  клас

                   Стебницької ЗОШ І-ІІІ ступенів №11