Зустріч із заслуженим майстром народної творчості п. Мирославою Кот
У вівторок 6 травня Дрогобицька спеціалізована школа І-ІІІ ст. №2 гостинно зустрічала шановану випускницю школи, дрогобичанку, заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України – Мирославу Петрівну Кот.
Її життя, немов вишитий рушник, у якому переплітаються барвисті та темні ниточки. Тут і щасливе дитинство у Варшаві (Польща), і тривожний переїзд у Дрогобич, яскраві спогади із навчання у школі, учительському інституті та старанна педагогічна робота, і романтична зустріч із чоловіком та оспіване відчуття материнства – народження синів… Тож невипадково зустріч із майстринею, була приурочена відразу двом подіям, знаменним у житті п. Мирослави – 70 річчю нашої школи, випускницею якої вона є (1949р. випуску) та Дню матері, який традиційно святкують у другу неділю травня.
Учні та вчителі гостинно вітали п. Мирославу віршами про вишиті рушники, дарували пісні у виконанні шкільного зразкового ансамблю пісні і танцю «Калиновий цвіт» та зразкового ансамблю сопілкарів «Чарівна сопілка». А популярну «Пісню про рушник» із захопленням співали всі присутні: учні, учителі, гості. Цікавим та приємним було спілкування, яке супроводжувалося презентацією життя та творчості вишивальниці. На зустрічі були присутні учні майстрині, одна із них – Надія Іванівна Кузан, кандидат педагогічних наук, доцент ДДПУ ім. І. Франка. Вона розповіла про відкриття та роботу творчої лабораторії «Мистецька Бойківщина» при ДДПУ, яка створена під патронатом п. Мирослави. Надія Іванівна запросила до співпраці вчителів трудового навчання зі шкіл міста та району, які завітали на зустріч. Запропонувала спільне проведення майстер-класів, семінарів, презентацій.
Приємним та цікавим сюрпризом для п. Мирослави стали подарунки дівчаток 6-х класів: яскрава писанка у техніці оріґамі, ніжні квіти конвалії та орхідеї. Майстриня ж подарувала учням та вчителям свою книгу вишиванок «Вишивка Мирослави Кот». Та найціннішим подарунком для всіх присутніх залишаться спогади про щире родинне спілкування, милозвучні пісні, барвисті рушники та сорочки. Фото1 Фото2 Фото3
Наталя Веретко, учитель трудового навчання,
Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№2