Новини

Кубок області з шахів «Юні таланти Львівщини»

06.05.2015 17:40

26 квітня у м. Дрогобичі відбувся IV етап кубка області з шахів «Юні таланти Львівщини». У змаганні прийняли участь 132 учасники з міст: Трускавець, Борислав, Східниця, Стебник, Новояворівськ, Стрий, Пустомити, Київ, Львів, Хмельницький, Рава – Руська, Городок, Броди та Дрогобич. Змагання проходили за швейцарською системою в 7 турів по 15 хвилин кожному учаснику.

За підсумками змагань перше місце серед юнаків 2004-2005 р.н. і у загальному заліку зайняв Андрій Гищук з м. Дрогобича, який показав відмінний результат – 7 очок з 7 можливих, друге – Володимир Валла з м. Броди, третє – Артем Гром`як з

м. Новояворівськ. Серед дівчат в цій віковій категорії перемогла Анастасія Рашевська з 

м. Городок, на другому місці – Серафима Явдосюк з м. Хмельницький, на третьому –

Юля Кравець з м. Стрий. Серед юнаків 2006 – 2007 р.н. переміг Дмитро Білецький з         м. Стрий, друге місце зайняв Остап Карпяк з м. Городок, третє – Михайло Сачко з            м. Броди. Серед дівчат у даній категорії перемогла Христина Смілка з м. Городок, на другому місці – Марта Гуль з м. Городок, на третьому – Васіліса Явдосюк з                       м. Хмельницький. Серед юнаків 2008 – 2009 р.н. перше місце зайняв Дарій Коваль з         м. Львів, друге – Володимир Єлізаров з м. Городок, третє – Михайло Шемелинець з         м. Городок. Серед дівчат у цій віковій категорії перемогла Соломія Казюк з м. Рава – Руська, на другому місці – Яна Максимець з м. Городок, на третьому – Ірина Тертека з      м. Городок. Серед юних шахістів м. Дрогобича перемогли Юліан Гурський, Богдан Чайка та Василь Білий. Приз наймолодшого учасника здобула Яна Саврун з м. Городок, якій ще не виповнилося і п`яти років.

На урочистому закритті змагань всі переможці та призери були нагороджені медалями, грамотами та подарунками. Організаторами цих змагань виступили: управління у справах молоді та спорту Львівської ОДА, Дрогобицька дитячо – юнацька спортивна школа імені Боберського, Львівська обласна федерація шахів, шахово – шашковий клуб «Софія» м. Дрогобича.

Методист ДЮСШ   М. Кулинич

Освітній проект «Сакральні шедеври Дрогобича» завершено

06.05.2015 16:11

«Ми не можемо мати Бога Отцем, 

якщо не маємо за Матір Церкву.

Поза Церквою спастися неможливо»

Святий Августин

Впродовж п’яти років, починаючи з 2010, за ініціативи творчої групи вчителів християнської етики загальноосвітніх навчальних закладів Дрогобича, за підтримки міського методичного кабінету було розпочато дослідження сакральних шедеврів рідного міста. Проект отримав назву «Сакральні шедеври Дрогобича» і відкрив унікальну можливість долучитись до багатовікової полікультурної скарбниці Дрогобича. В місті знаходиться велика кількість храмів та інших культових споруд релігійних громад різних конфесій і налічується більше двох десятків діючих храмів кількох релігійних конфесій. Серед яких: храми УГКЦ, Римо-католицький костел, православні УПЦ КП, УАПЦ, УПЦ МП. Заслуговують на увагу також іудейські храми – Прогресивна синагога  та Дрогобицька хоральна синагога, яка й досі вважається найбільшою і найкращою у Східній Європі.

Провідна виховна ідея проекту: «Щоб любити свій рідний край, знати історію і культуру рідного краю –  треба це вивчати, досліджувати,  зберігати і передавати наступному поколінню».

Метою проекту є: розширення знань про історію і культуру рідного міста, ознайомлення із пам'ятками архітектури,  найкращими зразками сакрального мистецтва: фресками, іконописом, скульптурою, формування ціннісного ставлення до історичної,  культурної та духовної спадщини свого народу, поглиблення розуміння впливу сакрального мистецтва на духовний світ людини.

Свою роботу творчі пошукові групи здійснювали за напрямками: історія виникнення храму, архітектура, іконостас, стінопис, сакральна скульптура, життя і служіння духовних провідників, сакральна пам'ятка і сучасність.

За п’ять років учасниками проекту стало близько 300 учнів та 12 вчителів християнської етики і художньої культури, було досліджено найдревніші пам’ятки дерев’яної архітектури  Дрогобича - це церква Св. Юра (пам’ятка архітектури національного значення, у 2013 році її було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО), Церква Воздвиження Чесного Хреста (побудована на початку XVII ст.), Церква святої великомучениці Параскевії (1815 р., дзвіниця — XVIII ст.), Костел Св. Вартоломея (XV ст., пам’ятка архітектури національного значення), Катедральний собор Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ Пресвятої Трійці (побуд. у 1690 році), Церква св. верховних апостолів Петра і Павла( споруджено у 1828 році).

Результати досліджень стали для учнів, та й подекуди для керівників пошукових груп, справжнім відкриттям скарбниці сакральної культурної спадщини. Історичні знахідки, рідкісні архівні документи та старовинні фото, спогади парафіян – все набуло нового значення для учасників під час учнівських науково-практичних конференцій. Учні готували цікаві слайд-презентації, мистецькі роботи, кольорові буклети.

Так під час І-ї конференції, яка відбулась 5 травня 2011 року, крім доповідей і презентацій учасники проекту підготували художні роботи – емблеми Церкви Св. Юра, учнями ЗОШ № 1 виготовлено макет церкви, а за ініціативи учнів СШ № 2 було оголошено акцію «Долучись до спасіння церкви Юра». Діти виготовляли мішечки та наповнювали дрогобицькою сіллю, а під час шкільного ярмарку до Дня міста 21.09.2011 р. за символічну плату продавали усім бажаючим. Таким чином була можливість долучитись до збору коштів на реставрацію древнього храму. Завдяки цій акції було зібрано близько 7000 грн. Усі творчі роботи і кошти передано музею «Дрогобиччина».

Особливістю ІІ-ї конференції,  присвяченої  Костелу Св.Вартоломея, була присутність представників польської діаспори в м. Дрогобичі, які високо оцінили рівень підготовки та проведення учнівської конференції.

До ІІІ-ї конференції, присвяченій Церкві Пресвятої Трійці (22 березня 2012 р.), учнями ЗОШ № 1 було представлено цікаві фотороботи, а під час конференції «Церква св.  верховних апостолів Петра і Павла» (23 березня 2014 року)  учень педагогічного ліцею Роман Клим представив не лише власну наукову роботу, а й авторський буклет, свою першу поліграф-продукцію «Іконостас Церкви Св. Ап. Петра і Павла», творча група ЗОШ №1 виготовила художню роботу в техніці графіки.

            До проведення конференцій долучались мистецькі колективи – дитячий хор польської школи  «Відродження» (ЗОШ № 15), церковний дитячо-юнацький  хор Церкви Пресвятої Трійці  “Відлуння ”, регент п. Надія Бунь.

Важливе значення для сучасної  учнівської молоді має те, що через участь в проектах надається можливість розкрити власний творчий потенціал в підготовці презентації, публічного виступу з результатами досліджень. Особливого значення набуває спілкування з новими цікавими людьми, відкриття історичних фактів, збір свідчень про пастирське служіння духовних провідників нашого краю впродовж століть. Крім того, у молоді формується шанобливе ставлення до багатоконфесійного середовища та толерантне ставлення до представників різних християнських конфесій і релігій нашого краю.

Завдяки цьому проекту вдалось об’єднати учнів і педагогів навколо  ідеї глибокого пізнання історії та культури рідного краю, долучити до праці не лише вчителів християнської етики, а й художньої культури, образотворчого мистецтва, історії. Впродовж цих років нашими друзями і партнерами стали директор дрогобицької гімназії  І.І. Лепкий, п. В.Журба, директор ЗОШ № 15  І.Л.Логін.

У 2015 році творчі пошукові групи досліджували храми, парафіянами яких є наші учні. З особливим трепетом діти завжди розповідають про свою церкву, адже традицією українських родин є збереження своєї віри, яку їм передано від попередніх поколінь.

Заключна V-та учнівська науково-практична конференція була присвячена  сучасним храмам, які з’явились за часів незалежної України –  це Церква Успіня Пресвятої Богородиці, Церква Дрогобицьких священно-мучеників Северіяна, Якима та Віталія, Церква  Преображення Господнього (Спаса), Церква Різдва Івана Хрестителя, Церква святих Володимира і Ольги,
Церква Успіня Пресвятої Богородиці з нижнім храмом святого Андрія Первозваного, Кафедральний собор Іова Почаївського, Церква Покрови Пресвятої Богородиці, Церква Воскресіння Христового, Церква Вознесіння Господнього.

В конференції взяли участь близько 100 учнів, вчителі християнської етики, художньої культури, історії. В доповідях творчих груп  було розкрито і тему ролі громади у побудові храму, меценатства, об’єднання громади навколо церкви у скрутний революційний період та час бойових дій на Сході України. Зворушливо звучали слова про новітніх героїв Небесної Сотні та Небесної тисячі захисників України, серед яких є наші земляки – парафіяни наших церков.

На фасаді Львівського Національного університету ім. І.Франка є надпис  P A T R I A E   D E C O R I   C I V I B U S   E D U C A N D I S”
“Освічені громадяни – окраса Батьківщини”. Освіта потрібна сучасному молодому поколінню України, адже вона формує в людині переконання.
Освічена і віруюча людина є сильною у своїх переконаннях та громадській позиції. Освітній проект «Сакральні шедеври Дрогобича» завершено – попереду нові ідеї, нові пошуки, нові проекти.

 

 Міський методичний кабінет висловлює особливу подяку керівникам пошукових груп, а саме: О.Калічак, М.Кісик, О.Дешевій, І.Фіголь, І.Монастирській, О.Стебельській, Л.Гамкало, Т.Борковській, о.Андрію (Бунь), М.Федчак, О.Чаві, Г.Дашко, О.Криваль, Г.Борецькій,Р.Кабацькому.

Л. Разумна, методист ММК

Міносвіти надало школам рекомендації щодо відзначення Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом

06.05.2015 06:31

На виконання Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» Міністерство освіти і науки України рекомендує органам управління освітою та навчальним закладам активізувати роботу, спрямовану на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни.

Зокрема, організувати й провести у навчальних закладах урочисті лінійки, уроки мужності, інформаційні години, лекції, бесіди, тематичні уроки, вечори, науково-практичні конференції, засідання «круглих столів», виставки книг, історичних документів, інші тематичні заходи, присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни. До проведення заходів активно залучати ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Переглянути експозиції музеїв історичного напряму (бойової слави), що діють в навчальних закладах, доповнивши їх матеріалами, що висвітлюють подвиги воїнів, які нині боронять Україну.

Ознайомитися з методичними матеріалами до відзначення у загальноосвітніх навчальних закладах Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні можна  ТУТ .

 За матеріалами сайту https://www.osvitportal.lviv.ua/

Міс школи 2015

06.05.2015 06:08

29 квітня у Дрогобицькій спеціалізованій школі І-ІІІ  ступенів №2 проходив довгоочікуваний конкурс «Міс школи 2015».

Організатором конкурсу краси, інтелекту і грації стала Учнівська Рада, а ініціатором – Голова Учнівської ради школи  учениця  Фаб’як Юля, яка зробила багато для того, щоб свято вдалося.

Конкурс пройшов на дуже високому рівні. Учасниці продемонстрували свої вміння, таланти та інтелект  і доклали максимум зусиль, щоб виступити гідно і завоювати бажаний титул.

 Найкращими були :

Курило Діана – «Міс школи 2015»

Дорошевич Анастасія  – «І віце-міс школи 2015»

Ек Соломія – «ІІ віце-міс школи 2015»

Решта учениць здобули такі   титули:

Ступницька Соломія – міс «Елегантність»

Басараб Віталія – міс «Загадковість»

Скіцай Тетяна – міс «Чарівність»

Додатковий титул «Міс глядацьких симпатій» отримала Ек Соломія.

Окрасою свята стали виступи танцювальних колективів «FREE –DANCE», «Ультра» і «Мерінга».

Як завжди, чудово справилися зі своєю роботою ведучі Василюк Ростислав і Регей Оля. Кузьма Настя і Захаров Максим вдало підібрали музичне оформлення конкурсу, а Дем’янчик Тамара стала дизайнером оформлення залу.

 Педагог-організатор Романів Н.А. контролювала весь процес підготовки і була постановником усіх дефіле учасниць, а Качмарик І.М., Андрушко О.М., Куньч І.С. та Живчин Д.О. справедливо і добросовісно виконали свою роботу у складі журі.

Усім велике-велике «ДЯКУЄМО».

 

Романів Н.А.

Нові здобутки ансамблю «FREE DANCE»

06.05.2015 06:03

29 квітня у всьому світі відзначався Міжнародний день танцю. З вагомими здобутками підійшов до цього свята колектив зразкового ансамблю сучасного естрадного танцю «FREE  DANCE» Дрогобицької спеціалізованої школи №2. Так, 29 березня три групи ансамблю взяли участь у  5-му обласному фестивалі хореографічного мистецтва"Галицькі барви", який проводив Львівський центр дитячо-юнацької творчості Галичини. Із семи номерів, що були представлені нашими танцюристами, два отримали право виступу в гала-концерті фестивалю, що відбувся 25 квітня  у Львові. Дипломантом фестивалю стала група бального танцю (Фантазія на тему стандартних танців), звання   лауреата 3-ї премії отримали дівчата старшої групи естрадного танцю, що виконали номер "Україна в огні".

19 квітня ансамбль повним складом взяв участь у Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості "Кришталевий Трускавець", виборовши три перші премії: молодша група естрадного танцю,старша група естрадного танцю та мішана група бального танцю.

Йосиф Карпін, керівник ансамблю

Наш клас має таланти

06.05.2015 05:55

    “Великий талант вимагає великої працьовитості”,- писав Петро Чайковський.

    Це унікальний дар, даний людині Богом. Це щось з особливою майстерністю, філігранно,краще  від інших.

    Психологи стверджують, що немає неталановитих людей. Потрібно тільки вчасно виявити і розвинути обдарування. І тоді неодмінно людина почуватиметься щасливою. Кожен із нас народжується з особливими притаманними тільки йому обдарованням. І якщо людина зуміє реалізувати свої здібності, то вона відчуватиме задоволення від життя і праці.

     27 квітня у Стебницькій ЗОШ I-III ступенів №11 відбулося свято “Наш клас має таланти”. Діти 8- А класу майстерно продемонстрували свої вміння перед великою аудиторією. Виховний захід проходив у вигляді презентації. Кожен учень представив свої таланти. Відкрили свято ведучі Дідич Ілона та Боцман Діана.

    Захарів Іванна, автор презентації,яка представляла школу на міжнародному  IТ- конкурсі, здобувши II місце у регіональному фіналі, демонструвала комп’ютерну графіку Web Design, а також роботи з бісероплетіння .

    Сидорик Олена, Бодачевська Марта, Хітчак Наталія та Гуцало Діана виконували пісні, які возвеличували Україну, рідну мову і життя. Паньків Назар милозвучно зіграв на саксофоні. Семків Володимир проявив себе у кулінарній справі, випікши печиво “Горішок”. А Віталій Агріпішин показав свої майстерності вміння гри на гітарі, Кулинич Богдан продемонстрував свої вироби з дерева, Бандура Лілія та Паньків Тетяна піднімали настрій кумедними гуморесками. Онисько Ераст, Валігура Юрій, Богуш Олег, Мельник Владислав та Гарба Ігор- юні спортсмени- представили свої винагороди за досягнення у спорті. Волощак Анастасія продемонструвала свої малюнки-пейзажі, Гаврилюк Марта показала малюнки на комп’ютері, Лобода Вероніка прочитала вірш.   Завершила свято класний керівник Ярома Оксана Орестівна, продекламувавши поезію “Божі таланти”. Вона звернулася до своїх вихованців, щоб вони не зупинялися на досягненому, а йшли вперед, долаючи усі труднощі та впевнено крокували до своєї мети.

    Тому ми повинні пам’ятати, що завдання кожного із нас- проявляти себе у певній сфері діяльності, не прихоувати свій талант, а розвивати його та гордитися цим Божим даром.

Оксана Захарів, керівник м/о

вчителів української мови та літратури

Сходження на г. Маківка

05.05.2015 16:32

24-26 квітня 2015 року команда СЮТ м. Дрогобича взяла участь в обласному сходженні учнівської молоді Львівщини на гору Маківка. Так засобами туристично-краєзнавчої роботи було вшановано 100-річчя героїчного подвигу Українських Січових Стрільців у боях на горі Маківка з залученням учнівської молоді до вивчення історії визвольної боротьби українського народу та вихованням юних патріотів на засадах національної гідності та високої самосвідомості.

28.04.2015 13:06

Вітаємо!

ученицю 5-А класу Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2

Антонову Лію

за зайняте І місце у міському природничому конкурсі дослідницьких робіт «Первоцвіт».

Керівник роботи: Кравців Г. О.

мед from Sl H

Заходи, присвячені Дню Англії, у стінах Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2

28.04.2015 13:00

Окрім тижня англійської мови, наші учні спільно зі своїми вчителями провели низку заходів, основною метою яких було популяризувати серед школярів ще один день – День Англії. Ця дата (24 квітня) щорічно відзначається у багатьох країнах Європи, адже англійська – мова міжнародного спілкування у світі.

Таким чином, були задіяні у заходах учні практично всіх вікових категорій: від початкової школи і до старшокласників. 4-В клас переглянув мультфільм англійською мовою, після чого діти мандрували стежками поезій Роберта Бернса, розгадували цікаві країнознавчі ребуси та із задоволенням провели вікторину «Що нам відомо про Велику Британію». У 5-А, 9-А, 10-А, 10-Б класах також були запропоновані до уваги англомовні фільми, розважальні вікторини, в результаті яких учні підготували цікаві перекази, оригінальні стіннівки та постери. А учні 7-В класу спробували себе у новому виді роботи – колективному написанні листа «What do I know about England? Our associations».

Щиро дякуємо усім учням за активність. Молодці! Так тримати! Keep up good work!

Наталія Заблоцька, голова шкільного методичного об’єднання

вчителів англійської мови Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2

Дзвони Великодня

28.04.2015 12:52

           Український народ віддавна славиться своїми обрядами та звичаями. І кожне свято, релігійне чи родинно-побутове, супроводжується  безліччю традицій, які врочисто приймаємо від предків та щедро передаємо нащадкам.

          Стебницька ЗОШ №11 відома як навчально-виховний заклад, який поєднуючи національно-патріотичне та моральне виховання, формує особистість духовно багату. Не словесно, а тісно співпрацюючи з  учнівськими сім’ями, школа вже давно стала міцною родиною, тож родинні свята – не дивина.

          «Дзвони Великодня» - під такою назвою останніми днями пройшов захід у п’ятикласників. Наймолодші школярі основної школи віддавна демонструють свої таланти. А керівник 5-А класу Галина Данилівна Химин намагається розвивати їх та відкривати все нові.

         Театралізоване дійство, приурочене Великодню, перегорнуло ще одну сторінку духовного розвитку як юних акторів, так і глядачів. Під незабутні мелодії веснянок, що  звучали у виконанні ансамблю дівчаток, оживала природа, дзюркотіли струмочки, а під теплим проміннячком сонця розпускались пухнасті котики. Саме вони сповіщали про прихід Великодня. Кожному дню Страсного тижня була приурочена окрема сторінка – незабутня мандрівка у далеке минуле, яка дала відповіді на на безліч питань:  чому останній четвер перед Великоднем називають Чистим? що символізують кольори крашанок? які таємниці приховано в орнаменті писанок?.. Діти майстерно відтворили традицію наповнення великоднього кошика стравами, наголошуючи, що кожна з них має особливе значення. Та який Великдень без гаївок? І ніжні голосочки злилися в мелодійний спів! Завдяки наполегливій праці учителя музики Івана Йосиповича Калапуня  та вчителя християнської етики Оксани Степанівни Добош ми поринули у світ народної пісні, відчули її красу і багатство.

   Жоден  учень не залишився поза увагою, а кожен виступ дітей супроводжувався мультимедійною презентацією.

         Весна в Україні – багата на свята, адже незабаром слова шани й подяки складатимемо своїм матерям.  Отож у виконанні Мураль Вероніки прозвучала пісня «Весняний вальс» як щедрий дарунок усім матерям.

         Цікавим і незабутнім був виступ директора школи Зеновії Мирославівни Левицької, яка зазначила, що віра й надія мають велику силу і слід за Христовим Воскресінням прийде мир і спокій у кожну домівку.

       Благослови нас, Всемогутній Боже,
І сили дай, щоб волю боронить,
Бо тільки ти навчити можеш,
Як треба отчий край любить.
І осіни премудрістю своєю,
Пречиста хай прийме під свій покров,
Щоб жили ми єдиною сім’єю,
А  ти – між нами,  і твоя любов.

Леся Здерок, голова м/о класних керівників Стебницької ЗОШ І-ІІІ  ступенів №11

 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Шановні колеги, друзі !

      Щиро вітаю вас з великим національним святом – Днем Конституції України !

У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю народу і спираючись на споконвічне прагнення українського державотворення, прийняла Основний Закон – Конституцію України, яка стала реальною і дієвою підвалиною розбудови незалежної демократичної правової держави – повноправної учасниці світового співтовариства.

     Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українського народу мати свою державність, бути суверенним серед інших народів. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова.

     Це свято кожного з нас, не зважаючи на стать, вік, професію, соціальний стан чи мову. Адже Основний Закон нашої країни гарантує та забезпечує права і обов’язки громадян. Саме людина, її здоров’я, освіта, честь, гідність, недоторканість і безпека є найвищою соціальною цінністю у державі.

    Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Це першооснова формування політичних, економічних та духовних реалій нашого суспільства

    Тож нехай це свято додає нам сил та впевненості для досягнення поставлених цілей на благо нашої держави та громади міста.

   Бажаю вам міцного здоров’я, миру, щастя, добра, благополуччя, натхнення та плідної праці в ім’я нашого спільного кращого майбутнього. Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.

Зі святом вас, дорогі земляки!

 

З повагою начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради   П. Сушко




 

Новини

40 нащадків українських емігрантів приїхали з Австралії до Дрогобича, щоб подивитися, де колись вчилися їхні родичі

03.07.2013 20:07

Нещодавно, 1 липня 2013 року, до Дрогобича завітала делегація з австралійського міста Сіднею. Дрогобич у екскурсійному маршруті, який проліг через Київ, Тернопіль, Львів, є неспроста. До далекої Австралії доля закинула багатьох випускників колишньої Дрогобицької гімназії "Рідна школа" (теперішня ЗОШ № 1 ім. І.Франка). Нині на прабатьківщину українських переселенців приїхали їхні діти і внуки.

Гості з далекого континенту приїхали на запрошення дирекції Дрогобицької ЗОШ № 1 ім. І.Франка, яка уже багато років співпрацює із Братською рідною школою ім. Святого Андерея у Сіднеї. Саме навколо цієї недільної школи в Австралії гуртується українська спільнота. Підмурівок тісної культурної співпраці між школами Дрогобича та Сіднею заклала колишня дрогобичанка, випускниця Дрогобицької гімназії, нинішній Почесний голова Братської школи ім. Святого Андрея Елеонора Барчинська.

Близько 40 осіб, серед яких вчителі, учні, батьки, представники духівництва приїхали до України, прагнучи ознайомитися з її культурою, побутом та традиціями. Усі вони – нащадки українських емігрантів у третьому поколінні. Зізнаються, важливо відчути енергетику землі, пізнати той народ, кров якого пульсує у їхніх жилах. Прикметно, що наймолодшому учаснику делегації всього лише 6 років.

Цьогорічні відвідини України присвячені 65-річчю поселення українців на Австралійському континенті.

З хлібом-сіллю і задушевними словами вітали делегацію у школі. Після короткої екскурсії відбулася святкова академія "На відстані душі", під час якої далекі гості споглядали унікальність і самобутність творчості українського народу. Перлини національного танцю яскраво продемонстрували їм вихованці Зразкового дитячого ансамблю пісні і танцю Народного дому ім. І. Франка "Верховинка". Відтак господарів з гостями поєднала задушевна бесіда за круглим столом.

Як зазначила директор ЗОШ № 1 ім. І.Франка Ольга Лужецька, таку численну делегацію з Австралії школа за останні декілька років приймає уже вдруге. Частими є приватні візити - австралійці українського походження приїжджають у пошуках інформації про свої тутешні родини. Трапляється, що саме відомості із шкільного музею допомагають їм за багато років пошуків нарешті знайти свою родовідну лінію.

Гостей із Австралії вітали духовний наставник школи о. Ростислав Мелех, секретар міської ради Тарас Метик, головний спеціаліст відділу освіти міськвиконкому Олег Войцеховський, голова Дрогобицької філії Товариства "Україна - світ" Тимофій Бордуляк, член президія Львівського відділення Товариства "Україна - світ", письменник Роман Пастух, випускник школи №1 Юрій Кульчицький – племінник Елеонори Барчинської, голова Гімназійного братства Лідія Дутко та інші.

Астралійські візитери перебуватимуть на Дрогобиччині лише один день. Крім школи №1, вони відвідають родинне село Івана Франка Нагуєвичі Крім яскравої палітри вражень, гості повезуть подаровані у школі ляльки-мотанки. Вдома, за далеким океаном, ці барвисті символи української культури нагадуватимуть про ту землю, з якої колись простяглося у світ коріння їхнього роду.

Іван Тихий 

Серед переможців конкурсу «Молодь тестує якість» - учень Дрогобицької гімназії

19.06.2013 22:53

13 червня 2013 року в місті Києві у приміщені Міністерства освіти і науки  було проведено нагородження школярів, які перемогли у Конкурсі з молодіжного споживчого тестування «Молодь тестує якість».

Серед переможців у спеціальній номінації «За споживчу вимогливість» – учень Дрогобицької гімназії  Стефанів Сергій, який підготував під керівництвом вчителя економіки Малинівського Андрія Івановича науково-дослідницьку роботу «Зробимо крок до якісного телебачення».

Споживча освіта існує в Україні вже шостий рік поспіль завдяки курсу «Основи споживчих знань», що був розроблений у 2008 в рамках партнерства Міністерства освіти і науки України та Спільного проекту ЄС та ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання.

Цього року конкурс зі шкільного споживчого тестування проводиться вп’яте. Залучення школярів до активного та свідомого споживання є вже багато років частиною навчального процесу в країнах Європи. Споживчі організації є зазвичай ініціаторами таких конкурсів; вони надають інформаційну, організаційну та ідейну підтримку молоді, яка прагне до активних дій в оволодінні інформацією про реалії ринкової економіки. Організатором конкурсу є Благодійна організація «Центр споживчих ініціатив». Постійними та незмінними партнерами конкурсу є ПАТ «Бель Шостка Україна», торгівельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому», що відзначать дітей у призових та спеціальних номінаціях «За споживчу вимогливість».

Цього року учасниками конкурсу подано більш ніж 200 індивідуальних та групових робіт, що виконувалися школярами самостійно. Найпопулярнішими темами серед учнівської молоді цього року були: послуги, побутова техніка, молоко та молочні продукти, солодощі, шкільні приладдя, якість послуг мобільних операторів, Інтернет. Не оминули увагою школярі й косметичні вироби, засоби гігієни, шкільні зошити та канцелярське приладдя тощо. Молодих дослідників також хвилює якість продуктів, які діти споживають щодня: солодкі газовані напої, хлібобулочні вироби, йогурти. Особливу увагу школярі приділили цього разу сфері послуг, зокрема, фінансових.

Прийом польської делегації учителів-методистів та керівників осередків удосконалення учителів

18.06.2013 21:30

14 червня 2013 року відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради приймав польську делегацію учителів-методистів та керівників осередків удосконалення вчителів. Метою візиту було ознайомлення з системою підвищення кваліфікації педагогічних працівників на рівні методичного кабінету. Зустрічав польську делегацію начальник відділу освіти Дрогобицької міської ради Сушко Петро Ярославович.

Гості мали можливість поспілкуватись  з методистами міського методичного кабінеті  у форматі «круглого столу» з питань організації науково-методичної роботи в місті.  Завідувач ММК Марчук Галина Григорівна презентувала структуру методичної роботи  в мм. Дрогобичі та Стебнику. Сисин Олеся Іванівна, методист ММК,  закцентувала увагу на методичному супроводі  атестації педагогічних працівників. Про виховання християнської культури засобами проектної діяльності розповіла методист Розумна Людмила Михайлівна.  Гевко Ярослав Йосипович, методист ММК, зупинився на питанні формування та розвитку ІКТ-компетентностей педагогів мм. Дрогобича та Стебника. Яремко Ольга Петрівна ознайомила польських колег  із досвідом організації роботи  з обдарованими дітьми в місті. Гості мали можливість взяти участь у майстер-класі вчителя музичного мистецтва Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 Антоник Наталії Володимирівни, лауреата ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2013» у номінації «музичне мистецтво».

Польська делегація відвідала ряд навчальних закладів міста. Зокрема, побувала у Дрогобицькому педагогічному ліцеї. Директор ліцею Заяць Ольга Василівна розповіла про здобутки педагогічного та учнівського колективів свого навчального закладу.  Гості відвідали і  Дрогобицьку спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №2. Директор школи  Панькевич Лариса Іванівна розповіла про  участь свого навчального закладу  у міжнародних проектах. (фото1, фото2, фото3)

Для іноземних гостей було організовано екскурсію вулицями старого Дрогобича. Вони мали також можливість  відвідати пам'ятку галицької дерев'яної архітектури кінця XV - початку XVI століть - церкву Святого Юра.

Представники польської делегації та працівники відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради домовилися і надалі продовжувати  співпрацю та здійснювати обмін досвідом роботи з питань підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів. Гостям були вручені пам’ятні сувеніри. Польські колеги залишились задоволені  результатом зустрічі та з гарними враженнями залишили наше місто.

Вітання!

07.06.2013 16:04

Вітаємо усіх педагогічних працівників,  відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради та адміністраторів сайту Освіта Дрогобича з початком роботи. Знаємо, що кожен, хто обирає педагогічний фах, бере на себе відповідальність за тих, кого вчить і виховує, разом з тим відповідає за самого себе, свою професійну підготовку, своє право носити таке високе й почесне звання. В умовах суперечливого сьогодення все це здається непросто. Та радує те, що, незважаючи ні на що, свій обов’язок ви виконуєте гідно, завжди були і залишаєтесь головним світочем у всебічному житті дитини, даруючи їй тепло свого серця, скарби своїх знань. Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і благородне покликання сіяти мудрість і знання. Бажаємо вам, дорогі працівники, відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя й людської шани. Нехай у всіх ваших починаннях буде супутником успіх!

З повагою розробники сайту

Майстри педагогічної праці

16.04.2013 00:49

«При майстрах якось легше. Вони – як Атланти. Держать небо на плечах. Тому i є висота», – писала наша відома сучасниця Ліна Костенко.
Такими майстрами педагогічної праці є вчителі-переможці Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності «Вчитель року» та «Класний керівник року».
Метою конкурсів є виявлення і підтримка творчої праці вчителів, підвищення їх професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків.
Основні завдання конкурсів: піднесення ролі вчителя у суспільстві й підвищення престижності цієї професії; привернення уваги громадськості, органів влади до проблем освіти; поширення передового педагогічного досвіду; сприяння творчим педагогічним пошукам, удосконаленню фахової майстерності вчителя.
Всеукраїнський конкурс «Учитель року», як професійне змагання кращих педагогів України, був започаткований на виконання Указу Президента від 29 червня 1995 р. № 489. Він проходить щорічно у п’яти номінаціях. Зокрема, у 2012-2013 навчальному році конкурс «Учитель року-2013» проводився в номінаціях: «Інформатика»; «Музичне мистецтво»; «Російська мова»; «Фізика»; «Французька мова».
Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року» проводить Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Конкурс буде проводитися один раз на три роки, починаючи з 1 вересня 2012 року.
Переможцями І туру (міського) Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013» у номінації «Інформатика» стали вчитель Дрогобицької ЗОШ № 17 Мазурик Лариса Орестівна, у номінації «Музичне мистецтво» – вчитель ЗОШ № 4 Антоник Наталія Володимирівна, у номінації «Фізика» – директор Дрогобицької ЗОШ № 5 Юрків Андрій Степанович. Вчитель Дрогобицької ЗОШ № 15 Новосільська Наталія Володимирівна зайняла ІІ місце у І турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013» у номінації «Музичне мистецтво», ІІІ місце присвоєно вчителю інформатики Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Удич Ірині Володимирівні.
За підсумками ІІ (обласного) туру Всеукраїнських конкурсів «Класний керівник року», «Вчитель року-2013» визнано переможцями у номінації «Класний керівник загальноосвітніх навчальних закладів міст обласного значення» вчителя Дрогобицької гімназії Онисько Любов Степанівну, лауреатами у номінації «Фізика» – учителя фізики ЗОШ № 5 м. Дрогобича Юрківа Андрія Степановича, у номінації «Музичне мистецтво» – учителя музичного мистецтва ЗОШ № 4 м. Дрогобича Антоник Наталію Володимирівну.
28 березня у Дрогобичі в Палаці школяра відбулося свято пошанування переможців і лауреатів обласного туру всеукраїнських конкурсів фахової майстерності. Зі вступним словом виступила завідувач міського методичного кабінету Марчук Галина Григорівна. На святі був присутній начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Сушко Петро Ярославович, який привітав переможців конкурсів і вручив їм грамоти відділу освіти.
В ході заходу Онисько Л.С. презентувала систему виховної роботи класного керівника, розповіла про реалізовані нею проекти, розробки практичних справ з учнями та їх батьками. Антоник Н.В. провела майстер-клас «Я роблю так!». Про особливості цьогорічного конкурсу «Вчитель року» розповів Юрків А.С. Вчителям довелось в рамках конкурсу виконати творчу (практичну) роботу, яка залежала від специфіки предмету; пройти співбесіду, провести майстер-клас та виконати роботу з перевірки фахової майстерності та навичок використання інформаційно-комунікаційних технологій у практичній діяльності вчителя. Під час свята виконувались музичні номери у постановці вихованців Палацу школяра, Дрогобицької гімназії, Дрогобицької ЗОШ № 4. За сприяння голови міської профспілкової організації педагогічних працівників Гука О.З. вчителям були вручені пам’ятні подарунки.
Традиційний конкурс педагогічної майстерності – це не тільки серйозне творче випробування для вчителів. Його проведення сприяє ефективному розвитку вітчизняної системи шкільної освіти, широкому втіленню в практику цікавих методів і підходів до викладання. Конкурс допомагає краще зрозуміти й усвідомити значущість професії вчителя в житті країни та для її майбутнього.
Запрошуємо творчих вчителів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2014», який проводитиметься у новому навчальному році у номінаціях: математика, географія, правознавство, хімія, початкові класи.
У вчителя велика місія на землі. Він навчає, надихає, запалює, наповнює сенсом життя підростаючого покоління. Тож бажаємо учителям нових досягнень у нелегкій, але важливій справі виховання дітей.

Г. Марчук,
завідувач міського методичного кабінету
відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

Зображено: 1 - 5 з 5