Новини

ГЕРОЙ-РЯТІВНИК ЗАВЖДИ ПОРУЧ!

26.04.2015 14:55

Під час підготовки до Тижня цивільного захисту  учні 4-х класів Стебницької ЗОШ I-IIIст.№11 побували на екскурсії у Стебницькому гірничо-рятувальному підрозділі, яка була організована до теми уроку з основ здоров'я  "Аварії на підприємствах (з урахуванням місцевих умов). Рятувальні служби." Для початку школярі оглянули спортивний зал, обладнаний сучасними тренажерами та снарядами. Командир підрозділу Олег Іваник пояснив дітям, наскільки важливі для рятувальників заняття спортом, і як з допомогою тренувань підтримувати хорошу фізичну форму тіла та удосконалювати здатність до роботи в екстремальних умовах. У навчальному класі, де проводяться заняття з теоретичної підготовки, Олег Степанович потішив дітей - провів паралелі між навчанням у школі та навчаннями рятувальників, які теж мусять гарно вчитися, щоб не соромно було показати дітям вдома свої оцінки. До того ж детально розповів, чого навчають рятувальників, і як вони діють під час надзвичайної ситуації.

     Далі учням показали сяючу свіжим ремонтом лабораторію, де всі з цікавістю розглядали апаратуру, незвичні терези, колби, реторти, трубки. Завідувач лабораторії Світлана Кузьо дуже доступно розповіла учням, як здійснюють заміри загазованості повітря у шахтах, яким способом проводиться забір повітря на аналіз, та які прилади та засоби для цього використовуються.

    Наступним був огляд власного музею гірничо-рятувальників. Експонати у ньому - це різноманітне шахтарське обладнання, зразки породи зі стебницької шахти, старовинні речі, які мають стосунок до історії Стебника, зібрані звідусіль і дбайливо збережені працівниками підрозділу.

    Після цього учні зібралися в холі і заступник командира Івано-Франківського ГРЗ Станіслав Лехуш розповів дітям про основні обов'язки рятувальника - рятувати людей під час проведення аварійно-рятувальних робіт, надавати першу медичну допомогу постраждалим у разі нещасних випадків, виконувати роботи з ліквідації аварій, наслідків надзвичайних ситуацій, проводити пошук постраждалих, та показав основні технічні засоби та обладнання, яким користуються рятувальники у своїй роботі. Особливо дітям сподобалася так звана "жирафа" - освітлювальний прилад, який може підніматися на висоту 3-х метрів та освітлювати площу 100м.кв., та рятувальний костюм "Іній", який дозволяє рятувальникам працювати при високій концентрації небезпечних газів, кислот  чи хімічних речовин.

    І наостанок дітям показали оперативні автомобілі і, відповідно до теми уроку, працівники підрозділу Ялоха Ігор, Яців Олександр, Мінчак Олег, Пацула Юрій, Пляцко Володимир продемонстрували, як діють рятувальники під час аварії на підприємстві, а командир Олег Степанович детально все прокоментував:

   - Уявіть собі, що сталася пожежа у шахті. Черговому диспетчеру гірничо-рятувального підрозділу поступає дзвінок про аварію,він вмикає звукову сигналізацію, подібну до шкільного дзвінка, тільки набагато гучніше, збирається оперативне відділення у складі 5 чоловік (командир відділення, його заступник, зв'язковий, медик та технік) і виїжджає на відповідно обладнаній аварійно-рятувальній машині зі спеціальним оснащенням до місця аварії. Прибувши на місце, рятувальники ще раз перевіряють справність апаратури, яка дозволить працювати у загазованій атмосфері шахти і спускаються у гірничу виробітку для надання допомоги потерпілим та ліквідації пожежі. Для ліквідації пожежі в шахті використовується мобільний пристрій IFEX-3000, імпульсний розпилювач , що містить балон стислого газу, бак з водою, з'єднаних шлангами високого тиску з ручним пусковим пристроєм. Він випускає струмені дрібно розпиленої води, яка має високу вогнегасну ефективність.

    Учні не могли  стримати  свого захоплення під час демонстрації роботи пристроїв гасіння пожежі у шахтах та роботи пристроїв малої механізації для порятунку людей з-під завал, а коли заступник командира взводу Михайло Шашкевич продемонстрував роботу високооборотної мотосічі для розрізування металу, діти зі сміхом охрестили його "термінатором".

     Екскурсія була надзвичайно цікавою та інформаційно насиченою. Ця зустріч дала змогу учням дізнатися, як правильно діяти у надзвичайних ситуаціях, побачити на власні очі, як працюють рятувальники, отримати уявлення про одну з найнебезпечних професій у світі, і хоча, на щастя, у нашому повсякденному житті стихійні лиха, повені, пожежі, аварії, екологічні катастрофи та надзвичайні ситуації бувають не часто, проте робота для рятувальника знайдеться. Вони допомагають відкрити двері у квартирі,вони шукають  людей у горах чи лісі,вони витягують людей з потрощеного у ДТП авто, вони РЯТУЮТЬ людей ...

    У знак подяки за таку чудову екскурсію діти подарували рятувальникам свої малюнки, а учениця 4-А класу Надія Калапунь щиро і з піднесенням розповіла вірш, який розчулив усіх.  Кожен учень відчув і усвідомив, що рятувальники - це надзвичайні люди, які, не замислюючись, готові пожертвувати собою для порятунку інших. Проте водночас - це звичайні люди, щоправда, мають кращі фізичні дані, енергійність, ентузіазм, неабияку винахідливість, їхня рішучість і витривалість , сміливість і мужність дозволяють не боятися ні пожежі, ні загрози катастрофи , ні стихії природи, бо усвідомлюють, що порятунок життя - це їхня особиста відповідальна справа!

Олена Суслова, учитель основ здоров’я Стебницької ЗОШ №11

Шкільне наукове товариство «Еврика» презентувало результати своєї роботи в 2014-2015 н.р.

23.04.2015 23:41

17 квітня 2015 року в  Дрогобицькій СШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся захист науково-дослідницьких робіт шкільного наукового товариства «Еврика». Учні 8-11 класів, відповідно до власних здібностей і уподобань працювали у різноманітних секціях: біології, християнської етики, географії та основ економіки, історії, української літератури, фізики, астрономії, німецької літератури, педагогіки і психології, екології, хімії та інформатики. Усі поставилися до свого завдання надзвичайно сумлінно й зуміли захистити проекти, представлені у мультимедійній формі, на найвищому рівні. У підготовці наукових робіт брали участь такі учні: Курило Діана, Бараненко Вікторія, Гнатів Оксана, Лагуш Олег, Зубрицький Маркіян, Лизун Христина, Сабат Соломія, Процикевич Анастасія, Малиш Катерина, Дудяк Ірина, Весела Ліліана, Дем’янчик Тамара, Фаб’як Юлія, Регей Ольга, Мацьків Вікторія, Колінко Олена. Наймолодшою учасницею була учениця 8 класу Славич Людмила. Особливо оригінальною була презентація Тезбір Роксолани, адже вона проходила німецькою мовою.

Звісно ж, юним дослідникам допомагали їхні наставники: А. Т. Михайлишин, Л. П. Коваль, О. Г. Дешева, І. І, Фіголь, У. В. Угрин, І. М. Качмарик, А. Р. Бурий, Г. О. Дячок, Г. О. Кравців, Г. Є. Панчишак, Р. З. Хлопик. Аудиторія підтримувала презентації бурхливими оваціями, а юні науковці опановували справжнє мистецтво ораторства, що обов’язково їм знадобиться в майбутньому.  

Варто зазначити, що учні другої школи мають змогу брати участь у наукових проектах ще й на міському та обласному рівнях, приносячи перемоги і гордість для нашої школи і міста. Так, нещодавно вихованка Галини Остапівни Дячок Роксолана Тезбір здобула ІІІ місце у ІІІ (всеукраїнському) етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт МАНу. Наші вітання!

 

Катерина Іванишин, 9-А кл.,

(фото Софії Саган, 9-А кл.)

Молодіжні міжнародні дебати 2015

23.04.2015 23:29

18-19 квітня 2015 року в місті Києві відбувся Національний кваліфікаційний відбір, який проходив у рамках міжнародного проекту «Молодіжні міжнародні дебати». У ньому брали участь учні з Донецька, Харкова, Одеси, Миколаєва, Львова, Києва, Чернівців, Дрогобича та Александрії.

Дебатам передували практичні заняття, тренінги з учасниками та семінар для членів журі.

19 квітня всі учасники дебатів зібрались у Гетте-Інституті, де і проходив Національний кваліфікаційний відбір. Координатори проекту Ельке Кізевальтер та Вайкко Фрауенштайн привітали учасників та побажали їм успіхів. Дебати проходили в два раунди. Для обговорення учасникам було запропоновано дві теми, а саме: «Чи потрібно забезпечити доступ до Інтернету у всіх школах України» і «Чи потрібно збільшити тривалість зимових канікул у школах України». Учасники були об’єднані у 4 групи і в кожній групі дебатували німецькою мовою запропоновані теми.

Після закінчення дебатів журі зібралось на півгодинне обговорення та підбиття підсумків змагань. Вони визначили 8 найкращих дебютантів, які візьмуть участь у півфіналі конкурсу, серед яких і учні Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Марта Панчак та Ростислав Василюк. Всі учасники були нагородженні грамотами та отримали подарунки.

Бажаємо Марті Панчак та Ростиславу Василюку успішно виступити в півфіналі, який відбудеться 18 травня 2015 року в місті Києві.

Вітання!

23.04.2015 23:10

18 квiтня 2015 р. у м. Львовi вiдбувався Всеукраїнський конкурс танцювального мистецтва "Барви дитинства". Дитячий хореографiчний ансамбль "Азарт" Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Івана Франка став лауреатом І преміїї вiдразу у двох вiкових категорiях У конкурсi брали участь учнi 4-х та 5-x класи. Бажаємо юним танцюристам подальших успiхiв та яскравих перемог!!!

Керiвник Магдалина Марушка.

Великдень у гімназії

21.04.2015 21:52

             Ісус узяв місце,

на Хресті, щоб дати

нам місце на небесах.

17 квітня у Дрогобицькій гімназії імені Богдана Лепкого відбулося свято «Великдень всіх нас на гостини просить». Його підготували учні 1-Б класу разом зі своїм класним керівником пані Любою Онисько. Це було чудове дійство, яке справило надзвичайно яскраве враження. Учні познайомили глядачів з історією та традиціями святкування Великодня в Україні. На святі панувала неймовірно святкова, тепла атмосфера. Були тут й інсценізації, і запальні танці, і веселі пісні. Юні актори на залишили нікого байдужими.

Як на справжньому святі, не обійшлося без подарунків: горнятка з портретами учнів 1-Б класу в обрамленні національних символів, писанки, листівки, зроблені власноруч.

Дякуємо за відродження та підтримку українських звичаїв і спалах вогника творчості у дитячих душах.

Батьки учнів 1-Б класу

ІХ Всеукраїнський науково-практичний семінар «Історія, теорія, практика музично-естетичного виховання»

20.04.2015 16:30

На базі Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Івана Франка 15.04.2015р. в рамках ІХ Всеукраїнського науково-практичного семінару «Історія, теорія, практика музично-естетичного виховання» були проведені два відкритих уроки:

1 «Музика – джерело почуттів. І.Шамо «Українська сюїта». О.Злотник «Цвіт землі»»  в 6-М класі, вчитель музичного мистецтва Допілко Ольга Ярославівна (вища кваліфікаційна категорія, «Старший вчитель»)

2 «Українські веснянки» в 4-А класі, вчитель музичного мистецтва Костецька Марія Іванівна (вища кваліфікаційна категорія, «Старший вчитель»)

На уроках були присутні викладачі та студенти Інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Уроки пройшли на високому науково-методичному рівні. Викладачі та студенти дали високу оцінку роботі вчителів та адміністрації школи. Гості відвідали шкільний музей, керівником якого протягом багатьох років є Фаринович С.Р., де учні 9-М класу була проведена екскурсія на тему «Історія та здобутки рідної школи»

Птахи — це пісня і політ, символи волі і простору

18.04.2015 22:43

Невід’ємною частиною нашого життя є птахи. На земній кулі їх налічується близько 8 тисяч 700 видів, а в нашій країні майже 770 видів. Міжнародний день птахів відзначається з 1квітня 1906 року, коли було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів. І в усьому світі проводиться щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». 
Але квітень — це не лише місяць, коли відзначається річниця згаданої конвенції, але й час, коли більшість пернатих повертається додому. Адже половина птахів, що водяться в Україні, щороку відлітають на зиму в теплі краї. За традицією в очікуванні пернатих розвішують  «пташині будиночки»  —різноманітні шпаківні, дуплянки. 

Ось і учні Стебницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 підготувались до прильоту птахів. Школярі 6-их та 7-их класів під керівництвом вчителя біології Саєвич Ірини Миколаївни підготували свято птахів. Діти розповідали цікаві розповіді про наших пернатих друзів, використовуючи мультимедіа, готували прислів’я, брали участь у різноманітних вікторинах, демонстрували  шпаківні, які заздалегідь виготовили,  малювали плакати, листівки. Працювали  не лише самі, до роботи залучали батьків та друзів. Після закінчення свята пташині будиночки були розвішані на території школи. 

Наше завдання – зберегти якомога більше птахів і примножити крилатих друзів, розповсюджувати їх в садах та парках, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю.

                           Стецик Вікторія, учениця 6А класу

Стебницької ЗОШ №11

Квітневий номер газети "Ліцеїст"

18.04.2015 22:40

Вийшов у світ квітневий номер газети "Ліцеїст" - видання Дрогобицького педагогічного ліцею. Ознайомитися з його електронною версією можна на сайті ліцею у розділі "Про ліцей / Видавнича діяльність".

Детальніше тут: https://dpl.drohobych.net/news/kvitnevij-nomer-gazeti-litsejist/

 

Дрогобицькі ліцеїсти – переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН

15.04.2015 18:49

7-10 квітня 2015 р. у м. Києві відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у відділенні екології та аграрних наук. Учні групи П-23 Дрогобицького педагогічного ліцею Софія Жук виборола ІІІ місце у секції лісознавства, а Роман Заліський - ІІІ місце у секції  агрономії. Тож вітаємо переможців та їх керівника - учителя біології ліцею Рубель Оксану Михайлівну.

Усе починається з любові

15.04.2015 17:18

«Усе починається з любові – така назва бінарного позакласного заходу (світова література, християнська етика, вчителі: Котенко Г.В., Гамкало Л.В.), проведеного в Дрогобицькій ЗОШ І – ІІІ ст. №5 20 березня 2015 року.

            Учні, гості – усі по-своєму, але дуже талановито, відповідали на одвічні запитання: «Що таке любов?», «Як змінює людину кохання?»,»Чи можна втратити любов Господа?», «Коли кохання стає карою, а коли порятунком?».

Відповідали, творячи при цьому поезію, пісню, танець, картину, філософську розповідь і приносячи все це в дар  один одному, щоб краще розуміти світ і змінювати його своєю любов’ю, щоб врятувати тих, кого, напевно, уже й не врятувати, щоб пробачати, бо ж і нам пробачено…

            Здавалося б, усі присутні одного віку: безпосередні й відверті, як дошкільнята, допитливі й уважні, мов старшокласники, сповнені життєвої мудрості, наче сивочолі філософи.

            Це щире спілкування захоплювало й ріднило настільки, що забути його буде важко. Особливо, як на мене, запам’ятається сентенція від дев’ятикласниці: «Любов має бути відповідальною». Уже заради такого розуміння варто було взяти участь у цьому заході.

Гичка О.Г. - вчитель української мови та літератури

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Шановні колеги, друзі !

      Щиро вітаю вас з великим національним святом – Днем Конституції України !

У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю народу і спираючись на споконвічне прагнення українського державотворення, прийняла Основний Закон – Конституцію України, яка стала реальною і дієвою підвалиною розбудови незалежної демократичної правової держави – повноправної учасниці світового співтовариства.

     Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українського народу мати свою державність, бути суверенним серед інших народів. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова.

     Це свято кожного з нас, не зважаючи на стать, вік, професію, соціальний стан чи мову. Адже Основний Закон нашої країни гарантує та забезпечує права і обов’язки громадян. Саме людина, її здоров’я, освіта, честь, гідність, недоторканість і безпека є найвищою соціальною цінністю у державі.

    Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Це першооснова формування політичних, економічних та духовних реалій нашого суспільства

    Тож нехай це свято додає нам сил та впевненості для досягнення поставлених цілей на благо нашої держави та громади міста.

   Бажаю вам міцного здоров’я, миру, щастя, добра, благополуччя, натхнення та плідної праці в ім’я нашого спільного кращого майбутнього. Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.

Зі святом вас, дорогі земляки!

 

З повагою начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради   П. Сушко




 

Новини

40 нащадків українських емігрантів приїхали з Австралії до Дрогобича, щоб подивитися, де колись вчилися їхні родичі

03.07.2013 20:07

Нещодавно, 1 липня 2013 року, до Дрогобича завітала делегація з австралійського міста Сіднею. Дрогобич у екскурсійному маршруті, який проліг через Київ, Тернопіль, Львів, є неспроста. До далекої Австралії доля закинула багатьох випускників колишньої Дрогобицької гімназії "Рідна школа" (теперішня ЗОШ № 1 ім. І.Франка). Нині на прабатьківщину українських переселенців приїхали їхні діти і внуки.

Гості з далекого континенту приїхали на запрошення дирекції Дрогобицької ЗОШ № 1 ім. І.Франка, яка уже багато років співпрацює із Братською рідною школою ім. Святого Андерея у Сіднеї. Саме навколо цієї недільної школи в Австралії гуртується українська спільнота. Підмурівок тісної культурної співпраці між школами Дрогобича та Сіднею заклала колишня дрогобичанка, випускниця Дрогобицької гімназії, нинішній Почесний голова Братської школи ім. Святого Андрея Елеонора Барчинська.

Близько 40 осіб, серед яких вчителі, учні, батьки, представники духівництва приїхали до України, прагнучи ознайомитися з її культурою, побутом та традиціями. Усі вони – нащадки українських емігрантів у третьому поколінні. Зізнаються, важливо відчути енергетику землі, пізнати той народ, кров якого пульсує у їхніх жилах. Прикметно, що наймолодшому учаснику делегації всього лише 6 років.

Цьогорічні відвідини України присвячені 65-річчю поселення українців на Австралійському континенті.

З хлібом-сіллю і задушевними словами вітали делегацію у школі. Після короткої екскурсії відбулася святкова академія "На відстані душі", під час якої далекі гості споглядали унікальність і самобутність творчості українського народу. Перлини національного танцю яскраво продемонстрували їм вихованці Зразкового дитячого ансамблю пісні і танцю Народного дому ім. І. Франка "Верховинка". Відтак господарів з гостями поєднала задушевна бесіда за круглим столом.

Як зазначила директор ЗОШ № 1 ім. І.Франка Ольга Лужецька, таку численну делегацію з Австралії школа за останні декілька років приймає уже вдруге. Частими є приватні візити - австралійці українського походження приїжджають у пошуках інформації про свої тутешні родини. Трапляється, що саме відомості із шкільного музею допомагають їм за багато років пошуків нарешті знайти свою родовідну лінію.

Гостей із Австралії вітали духовний наставник школи о. Ростислав Мелех, секретар міської ради Тарас Метик, головний спеціаліст відділу освіти міськвиконкому Олег Войцеховський, голова Дрогобицької філії Товариства "Україна - світ" Тимофій Бордуляк, член президія Львівського відділення Товариства "Україна - світ", письменник Роман Пастух, випускник школи №1 Юрій Кульчицький – племінник Елеонори Барчинської, голова Гімназійного братства Лідія Дутко та інші.

Астралійські візитери перебуватимуть на Дрогобиччині лише один день. Крім школи №1, вони відвідають родинне село Івана Франка Нагуєвичі Крім яскравої палітри вражень, гості повезуть подаровані у школі ляльки-мотанки. Вдома, за далеким океаном, ці барвисті символи української культури нагадуватимуть про ту землю, з якої колись простяглося у світ коріння їхнього роду.

Іван Тихий 

Серед переможців конкурсу «Молодь тестує якість» - учень Дрогобицької гімназії

19.06.2013 22:53

13 червня 2013 року в місті Києві у приміщені Міністерства освіти і науки  було проведено нагородження школярів, які перемогли у Конкурсі з молодіжного споживчого тестування «Молодь тестує якість».

Серед переможців у спеціальній номінації «За споживчу вимогливість» – учень Дрогобицької гімназії  Стефанів Сергій, який підготував під керівництвом вчителя економіки Малинівського Андрія Івановича науково-дослідницьку роботу «Зробимо крок до якісного телебачення».

Споживча освіта існує в Україні вже шостий рік поспіль завдяки курсу «Основи споживчих знань», що був розроблений у 2008 в рамках партнерства Міністерства освіти і науки України та Спільного проекту ЄС та ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання.

Цього року конкурс зі шкільного споживчого тестування проводиться вп’яте. Залучення школярів до активного та свідомого споживання є вже багато років частиною навчального процесу в країнах Європи. Споживчі організації є зазвичай ініціаторами таких конкурсів; вони надають інформаційну, організаційну та ідейну підтримку молоді, яка прагне до активних дій в оволодінні інформацією про реалії ринкової економіки. Організатором конкурсу є Благодійна організація «Центр споживчих ініціатив». Постійними та незмінними партнерами конкурсу є ПАТ «Бель Шостка Україна», торгівельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому», що відзначать дітей у призових та спеціальних номінаціях «За споживчу вимогливість».

Цього року учасниками конкурсу подано більш ніж 200 індивідуальних та групових робіт, що виконувалися школярами самостійно. Найпопулярнішими темами серед учнівської молоді цього року були: послуги, побутова техніка, молоко та молочні продукти, солодощі, шкільні приладдя, якість послуг мобільних операторів, Інтернет. Не оминули увагою школярі й косметичні вироби, засоби гігієни, шкільні зошити та канцелярське приладдя тощо. Молодих дослідників також хвилює якість продуктів, які діти споживають щодня: солодкі газовані напої, хлібобулочні вироби, йогурти. Особливу увагу школярі приділили цього разу сфері послуг, зокрема, фінансових.

Прийом польської делегації учителів-методистів та керівників осередків удосконалення учителів

18.06.2013 21:30

14 червня 2013 року відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради приймав польську делегацію учителів-методистів та керівників осередків удосконалення вчителів. Метою візиту було ознайомлення з системою підвищення кваліфікації педагогічних працівників на рівні методичного кабінету. Зустрічав польську делегацію начальник відділу освіти Дрогобицької міської ради Сушко Петро Ярославович.

Гості мали можливість поспілкуватись  з методистами міського методичного кабінеті  у форматі «круглого столу» з питань організації науково-методичної роботи в місті.  Завідувач ММК Марчук Галина Григорівна презентувала структуру методичної роботи  в мм. Дрогобичі та Стебнику. Сисин Олеся Іванівна, методист ММК,  закцентувала увагу на методичному супроводі  атестації педагогічних працівників. Про виховання християнської культури засобами проектної діяльності розповіла методист Розумна Людмила Михайлівна.  Гевко Ярослав Йосипович, методист ММК, зупинився на питанні формування та розвитку ІКТ-компетентностей педагогів мм. Дрогобича та Стебника. Яремко Ольга Петрівна ознайомила польських колег  із досвідом організації роботи  з обдарованими дітьми в місті. Гості мали можливість взяти участь у майстер-класі вчителя музичного мистецтва Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 Антоник Наталії Володимирівни, лауреата ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2013» у номінації «музичне мистецтво».

Польська делегація відвідала ряд навчальних закладів міста. Зокрема, побувала у Дрогобицькому педагогічному ліцеї. Директор ліцею Заяць Ольга Василівна розповіла про здобутки педагогічного та учнівського колективів свого навчального закладу.  Гості відвідали і  Дрогобицьку спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №2. Директор школи  Панькевич Лариса Іванівна розповіла про  участь свого навчального закладу  у міжнародних проектах. (фото1, фото2, фото3)

Для іноземних гостей було організовано екскурсію вулицями старого Дрогобича. Вони мали також можливість  відвідати пам'ятку галицької дерев'яної архітектури кінця XV - початку XVI століть - церкву Святого Юра.

Представники польської делегації та працівники відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради домовилися і надалі продовжувати  співпрацю та здійснювати обмін досвідом роботи з питань підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів. Гостям були вручені пам’ятні сувеніри. Польські колеги залишились задоволені  результатом зустрічі та з гарними враженнями залишили наше місто.

Вітання!

07.06.2013 16:04

Вітаємо усіх педагогічних працівників,  відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради та адміністраторів сайту Освіта Дрогобича з початком роботи. Знаємо, що кожен, хто обирає педагогічний фах, бере на себе відповідальність за тих, кого вчить і виховує, разом з тим відповідає за самого себе, свою професійну підготовку, своє право носити таке високе й почесне звання. В умовах суперечливого сьогодення все це здається непросто. Та радує те, що, незважаючи ні на що, свій обов’язок ви виконуєте гідно, завжди були і залишаєтесь головним світочем у всебічному житті дитини, даруючи їй тепло свого серця, скарби своїх знань. Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і благородне покликання сіяти мудрість і знання. Бажаємо вам, дорогі працівники, відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя й людської шани. Нехай у всіх ваших починаннях буде супутником успіх!

З повагою розробники сайту

Майстри педагогічної праці

16.04.2013 00:49

«При майстрах якось легше. Вони – як Атланти. Держать небо на плечах. Тому i є висота», – писала наша відома сучасниця Ліна Костенко.
Такими майстрами педагогічної праці є вчителі-переможці Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності «Вчитель року» та «Класний керівник року».
Метою конкурсів є виявлення і підтримка творчої праці вчителів, підвищення їх професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків.
Основні завдання конкурсів: піднесення ролі вчителя у суспільстві й підвищення престижності цієї професії; привернення уваги громадськості, органів влади до проблем освіти; поширення передового педагогічного досвіду; сприяння творчим педагогічним пошукам, удосконаленню фахової майстерності вчителя.
Всеукраїнський конкурс «Учитель року», як професійне змагання кращих педагогів України, був започаткований на виконання Указу Президента від 29 червня 1995 р. № 489. Він проходить щорічно у п’яти номінаціях. Зокрема, у 2012-2013 навчальному році конкурс «Учитель року-2013» проводився в номінаціях: «Інформатика»; «Музичне мистецтво»; «Російська мова»; «Фізика»; «Французька мова».
Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року» проводить Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Конкурс буде проводитися один раз на три роки, починаючи з 1 вересня 2012 року.
Переможцями І туру (міського) Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013» у номінації «Інформатика» стали вчитель Дрогобицької ЗОШ № 17 Мазурик Лариса Орестівна, у номінації «Музичне мистецтво» – вчитель ЗОШ № 4 Антоник Наталія Володимирівна, у номінації «Фізика» – директор Дрогобицької ЗОШ № 5 Юрків Андрій Степанович. Вчитель Дрогобицької ЗОШ № 15 Новосільська Наталія Володимирівна зайняла ІІ місце у І турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013» у номінації «Музичне мистецтво», ІІІ місце присвоєно вчителю інформатики Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Удич Ірині Володимирівні.
За підсумками ІІ (обласного) туру Всеукраїнських конкурсів «Класний керівник року», «Вчитель року-2013» визнано переможцями у номінації «Класний керівник загальноосвітніх навчальних закладів міст обласного значення» вчителя Дрогобицької гімназії Онисько Любов Степанівну, лауреатами у номінації «Фізика» – учителя фізики ЗОШ № 5 м. Дрогобича Юрківа Андрія Степановича, у номінації «Музичне мистецтво» – учителя музичного мистецтва ЗОШ № 4 м. Дрогобича Антоник Наталію Володимирівну.
28 березня у Дрогобичі в Палаці школяра відбулося свято пошанування переможців і лауреатів обласного туру всеукраїнських конкурсів фахової майстерності. Зі вступним словом виступила завідувач міського методичного кабінету Марчук Галина Григорівна. На святі був присутній начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Сушко Петро Ярославович, який привітав переможців конкурсів і вручив їм грамоти відділу освіти.
В ході заходу Онисько Л.С. презентувала систему виховної роботи класного керівника, розповіла про реалізовані нею проекти, розробки практичних справ з учнями та їх батьками. Антоник Н.В. провела майстер-клас «Я роблю так!». Про особливості цьогорічного конкурсу «Вчитель року» розповів Юрків А.С. Вчителям довелось в рамках конкурсу виконати творчу (практичну) роботу, яка залежала від специфіки предмету; пройти співбесіду, провести майстер-клас та виконати роботу з перевірки фахової майстерності та навичок використання інформаційно-комунікаційних технологій у практичній діяльності вчителя. Під час свята виконувались музичні номери у постановці вихованців Палацу школяра, Дрогобицької гімназії, Дрогобицької ЗОШ № 4. За сприяння голови міської профспілкової організації педагогічних працівників Гука О.З. вчителям були вручені пам’ятні подарунки.
Традиційний конкурс педагогічної майстерності – це не тільки серйозне творче випробування для вчителів. Його проведення сприяє ефективному розвитку вітчизняної системи шкільної освіти, широкому втіленню в практику цікавих методів і підходів до викладання. Конкурс допомагає краще зрозуміти й усвідомити значущість професії вчителя в житті країни та для її майбутнього.
Запрошуємо творчих вчителів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2014», який проводитиметься у новому навчальному році у номінаціях: математика, географія, правознавство, хімія, початкові класи.
У вчителя велика місія на землі. Він навчає, надихає, запалює, наповнює сенсом життя підростаючого покоління. Тож бажаємо учителям нових досягнень у нелегкій, але важливій справі виховання дітей.

Г. Марчук,
завідувач міського методичного кабінету
відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

Зображено: 1 - 5 з 5