Новини

Борітеся – поборете, Вам Бог помагає.

08.04.2015 17:11

9 березня у «Літературній світлиці» Дрогобицької загальноосвітньої школи №5 на вечір поезії зібралися шанувальники творчості Великого Кобзаря, іншими словами, небайдужі українці. Серед них – випускники школи та їхні батьки, десятикласники, учителі на чолі із директором.

            Великий поет  - це голос доби, це той дзвін, який застерігає народ від біди. І вечір наш проходив під Шевченковим закликом:

Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає.

            Ніби бурхлива річка, звучали патріотичні вірші не тільки Шевченка, а й поетів різних поколінь, яких об’єднує любов до України і віра в її щасливе майбутнє.

            Ніби молитва, линула поезія до Героїв Небесної Сотні, які завжди житимуть у серцях тих, за кого вони віддали своє життя.

            Переривалася оця поетична вервечка мелодією бандури у виконанні студентки  музичного училища імені Барвінського.

            Слово Кобзаря завжди звучатиме, допоки буде жити український народ, як нація.

            Ліна Костенко пророче наголошує:

Поезія – це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі.

            І це воістину так! Ми в цьому щиро переконалися.

Г.Шмігельська, вчитель української мови та літератури

Співачка досвітніх вогнів

08.04.2015 17:03

Є люди, як свічки, -

Згорають і відходять в небуття.

Є люди, як зірки, -

Горять і світять все життя.

Доля мужності та боротьби… Все це про відому поетесу Лесю Українку….13 лютого 2015 року у Дрогобицькій ЗОШ І – ІІІ ст. №5 проведено вечір – пам’яті «Співачка досвітніх вогнів», який підготували учні 9 – Б класу (класний керівник Бекеш О.Р., учитель української літератури – Козак О.Г., музичний керівник – Гомонко І.І.).

             Мовби крізь серпанок легендарності приступив до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. Інколи веселий, частіше – в задумі чи смутку. Учні наголосили на тому, що кожним словом, променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, щ о ім’я їй – Леся Українка.

            У виконанні дев’ятикласників прозвучали вірші поетеси, пісні про неї, а на мультимедійному екрані з’являлися  сторінки Лесиного  життя.

            Сьогодні Україна переживає нелегкі часи. І справжнім символом мужності, сили, волі, боротьби стала для нас незламна Леся Українка. Вона була і є прикладом для кожного з нас, уособленням надзвичайної сили волі, терпіння та любові до рідної землі, воїном за соціальну справедливість  та зміну ментальності з українця – раба до українця – господаря своєї землі. 

            Вечір завершився словами поетеси:

Нащо даремної скорботи?

Назад нема нам воріття!

Беремось краще до роботи,

Змагаймось за нове життя!

            Тож будемо і ми вчитися терпінню, вірі, любові і надії, яка своїм життям, своєю творчістю довела, що «буде вічно жити, бо має в серці те, що не вмирає…»

Вчитель української мови і літератури Котенко Г.В.

«Думати легко, діяти важко, а перетворити думку в дію – найважча річ у світі»

08.04.2015 16:17

12 березня у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Івана Франка був проведений семінар вчителів початкових класів – школа передового педагогічного досвіду «Компетентнісно орієнтований підхід до навчально-виховного процесу».

Семінар проходив під девізом: «Думати легко, діяти важко, а перетвори ти думку в дію – найважча річ у світі» ( І. Гете )

Зі вступним словом виступила методист відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Галина Миколаївна Дятко.

Учасників семінару привітала директор школи Ольга Василівна Лужецька.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Андріївна Гнатик презентувала науково-методичну проблему, над якою працює школа. Вона співзвучна з темою семінару.

Роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів «Впровадження компетентнісно орієнтованого підходу до навчально-виховного процесу через технологію критичного мислення» презентувала голова методоб’єднання Надія Осипівна Проць.

У роботі семінару взяли участь вчителі початкових класів шкіл міст Дрогобича та Стебника, а також викладачі кафедри гуманітарних дисциплін факультету підготовки вчителів початкових класів Дрогобицького державного університету ім. Івана Франка  Федурко Марія Юліанівна та Скварок Оксана Андріївна, студенти цього факультету.

Під час роботи семінару були проведені такі заходи :

  • урок розвитку зв’язного мовлення . Твір «Моя Україна», 3-В клас, вчитель Леся Михайлівна Бах;
  • урок математики «Таблиця ділення на 6», 2-Г клас, вчитель Галина Йосипівна Домбровська;
  • урок навчання грамоти «У світі Франкових казок», 1-Г клас, вчитель Софія Тадеївна Карпінська;
  • урок математики «Повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми «Множення і ділення в межах 1000», 3-Б клас, вчитель Олександра Василівна Кец;
  • тренінг «Формування і розвиток компетентнісного батьківства», вчитель Марія Григорівна Логин;
  • урок інформатики «Що таке команди, алгоритми та їх виконання», 3-Г клас, вчитель Тетяна Василівна Петрик.

Завершальним акордом семінару стала екскурсія у шкільний музей «Рідна школа».

 

До відома освітян міст Дрогобича та Стебника

08.04.2015 10:46

В Львівській  області  створено Службу екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером «112»

 
 
 
 
 
 

У Львівській облдержадміністрації триває відбір та прийом документів для навчання та залучення до державного управління талановитих людей "Реалізуй себе у владі".

Кращих осіб, які пройшли навчання, зараховуватимуть до кадрового резерву для державної служби у структурних підрозділах Львівської облдержадміністрації.

Мета проекту "Реалізуй себе у владі" - це формування кадрового потенціалу для органів виконавчої влади за рахунок ініціативних, обдарованих та кваліфікованих фахівців; омолодження кадрового резерву; активізація розвитку особистісних якостей, шляхом залучення молоді до державної служби; надання можливості талановитим людям долучатись до роботи в галузі державного управління, а також сприяння прозорості діяльності Львівської облдержадміністрації.

Вимоги до кандидатів:

1. Є громадянами України.

2. Вільно володіють державною мовою.

3. Мають повну вищу освіту або є студентами, які здобули кваліфікацію "бакалавр", "спеціаліст".

4. Мають досвід роботи з найпоширенішим програмним забезпеченням ПК.

Для участі у відборі необхідні такі документи:

1. Копія паспорта громадянина України.

2. Копії документів про освіту або довідка з місця навчання.

3. Копія трудової книжки (при наявності).

4. Анкета для проходження навчання у Львівській облдержадміністрації.

5. Письмова заява претендента на навчання.

Бланк анкети та зразок заяви можна завантажити за посиланням: /Documets/anketa.doc

Документи просимо подавати за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. № 221.

Довідки за тел. 2-999-112, е-mail: i.havrylyuk@loda.gov.ua

 

«Герої не вмирають»

08.04.2015 01:23

Герої не вмирають.

Просто йдуть.

З майдану – в небо,

В лицарі – зі смерті.

20 лютого 2015 року в Дрогобицькій загальноосвітній школі №5 відбувся вечір – реквієм «Герої не вмирають», який підготували учні 8 – А класу (класний керівник Летнянко Г.Є., музичний керівник – Гомонко І.І.).

Вшанування пам’яті розпочалося словами: Не всихають сльози матері – України – це сльози за загиблими Героями на Майдані в час Революції Гідності.

Болісно краючи душу і серце, звучить скорботний гімн Майдану – старовинна тужлива лемківська пісня «Пливе кача по Тасині», якою відспівували Героїв Небесної Сотні. А на мультимедійному екрані міняються кадри, які сколихнули тоді, у лютому 2014 року Україну і світ, кадри нерівного двобою мирних громадян та вишколених силовиків, що виконували злочинні накази. Звучать постріли снайперів, падають герої, щоб стати Небесною Сотнею…

Зі сцени звучать слова, які ще раз підкреслюють, що Герої Небесної Сотні ціною свого життя довели: наш народ – нескорений, а його дух – незламний.

Революція Гідності триває і нині, вона у кожному із нас, щоб ми очистилися і відкрили свої серця та душі справедливості і свободі.

Учні згадали наших земляків, які брали участь у Революції Гідності, а коли ворог зруйнував наш мир і кордони на сході України, пішли добровольцями захищати рідну землю та ідеали Майдану.

Поетичними рядками Булата Окуджави учні звернулися до всіх: «Візьмемося за руки, друзі, щоб не пропасти поодинці». Вони переконали, що нині наше основне гасло – Україна – понад усе! Воно нас об’єднує у спільному прагненні перемоги і миру. А своїх Героїв ми завжди пам’ятатимемо, бо Герої не вмирають.

Вчитель української мови і літератури Котенко Г.В.

Майбутнє Львівщини –талановиті діти

06.04.2015 17:19

Кожна дитина талановита, 
головне – допомогти їй знайти себе…

          Діти – це майбутнє будь-якої нації, будь-якої держави, адже саме з них починається усе на світі. Ні для кого не таємниця, що найбільше  обдарованих дітей  в Україні. Маленькі українці вже неодноразово доводили, що талановиті діти – талановиті у всьому!!! Це і музиканти, танцюристи, спортсмени, і майбутні мультиплікатори, гумористи, шахісти, і навіть техніки, конструктори… Проект «Майбутнє України – талановиті діти» існує декілька  років. Пошук талановитих  дітей потребує плідної та наполегливої праці. За цей час імена найталановитіших потрапили до видань у 11-х областях України. Організатори впевнені - участь  у проекті надихає молодь до саморозвитку, а це  запорука щасливого майбутнього для усієї нації.  Тож, відбираючи таланти,  намагалися охопити різні сфери - спорт, літературу, живопис, хореографію, музику, декоративно-прикладне мистецтво.

           2015 рік ознаменувався для жителів Львівщини та Видавничого центру «Перлина» виходом в світ другої інформаційно-іміджевої збірки « Майбутнє Львівщини-талановиті діти»(друге видання). Дана книга –це оповідь про високообдарованих та перспективних дітей, це ода нетлінному духу творчості, яким пронизано життя кожної сміливої та незалежної людини. На кожному кроці ми бачимо спалахи дитячих талантів, вправних і впевнених, боязких і сором’язливих, але кожному з них приділяють неабияку увагу. Тож будемо сподіватися, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, які взялися за таку благородну справу, будуть їм у цьому допомагати. І на українському мистецькому олімпі кожного року з’являтимуться нові талановиті зірочки, які сяятимуть ще яскравіше!!!Ми заявили про їх здібності та таланти, представили їх як цікаву особистість на сторінках унікальної книги. Усі ці  юні особистості дуже різні. Але їх об’єднує одна суть: вони неймовірно талановиті, а також вже встигли стати народними улюбленцями. Сторінки книги у розділі « Гордість та надія Львівщини» засяяли розмаїттям  дитячих талантів вихованців ЗОШ І-ІІІ ступенів №15: Балушка Богдана, Балушка Романа, Бориславської Марти,  Буртового Віктора, Буртового  Володимира, Гуржія Мар’яна, Кондратюк Вікторії, Лаврик Ольги, Ліщинського Остапа, Сеньківа Сергія, Спариняк Каріни, Соломчака Павла, Лаврика  Володимира, Паньківа Іларіона, Федусяка Юрія, Фурдзин Віталії, Яцика Андрія. А також найкращих педагогів нашої школи в розділі  «Педагогічна еліта Львівщини»: Геврик Г.В., Іванус О.Д. Уміння передати свій досвід дітям- це істинний талант, велике покликання, дароване не кожному. Учитель –це той, хто любить і розуміє дітей,завжди приходить на допомогу у важких ситуаціях. Для своїх вихованців він справжній друг, щирий помічник і мудрий порадник.

Вітаємо наших учнів та вчителів і бажаємо їм подальших успіхів, творчого натхнення та нових перемог.

Суховерська О.М., заступник директора

з навчально-виховної роботи

«Шевченкові думи»

06.04.2015 17:09

З нагоди 201-ї річниці від дня народження Т.Шевченка відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради оголосив загальноміський флешмоб  «Шевченкові думи», під час якого навчальні заклади передають своєрідну естафету один одному. До Вашої уваги пропонуємо флешмоб Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Івана Франка.

Про що радяться вчителі?

06.04.2015 16:20

Минулого тижня у ЗОШ №10 відбулося засідання педради. Можливо, хтось потрактує це як звичайну рутинну шкільну подію, у якій немає нічого особливого. Бо й справді, нерідко педагоги сприймають такі заходи як необхідність і відвідують засідання без особливого захоплення. Але у нашому випадку це зовсім не так, адже сама педрада була проведена в оригінальній новаційній формі, де кожен педагог був активним учасником дій і водночас модератором у малих динамічних групах, яких було чотири. А крім того, тема, винесена на обговорення, актуальна й цікава для всебічного з’ясування й обговорення: «Авторитет учителя, його вплив на формування й розвиток особистісних якостей учня».

Заступник директора школи з навчальної роботи Ірина Петрівна Єльчанінова підготувала чергову цікаву тему до обговорення, а тренінгові інтерактивні завдання для вчителів спонукали усіх до безпосередньої участі!

Сьогодні ми скаржимося, що діти, тобто наші учні, стали не такими, інакшими, мобільнішими. Нерідко, використовуючи інтернет-ресурси, вони про все дізнаються значно швидше й глибше, аніж уміщує підручник, подивовуючи нас самих. Складається враження, що для сучасного учня не існує жодного визнаного авторитету. Можливо, це дійсно так, але у цьому теж слід шукати позитиви і вчитися бути високопрофесійним учителем у сучасних умовах.

Справді, то як слід себе поводити новочасному педагогу? Не відставати від учнів, навчитися бути не тільки вчителем, а й партнером для дитини! Власне про це йшлося у першому раунді педради, де у формі ділової гри учителі нашої школи створювали асоціативний ланцюг, з’ясовували предмет обговорення.

Педагоги  висловлювали міркування, що не потрібно якихось особливих якостей, щоб стати авторитетним учителем. Слід визнавати дитину як особистість і залишатися людяним і співчутливим. Бути певним моральним зразком – для вчителя це неписаний закон. «Я завжди прагнула, щоб у школі у мене склався такий стиль стосунків із учнями, коли мене визнавали б насамперед як особистість, у відповідь я маю поважати кожну дитину так само»,  – ділилася власним досвідом Марія Михайлівна Фартушок – учитель математики.

Сьогодення вимагає якісної зміни поведінкових моделей у школі, у тім числі й від учителя. Узвичаєний постулат «я – вчитель, а – ти всього лиш учень» змінюється на «ми – партнери у співпраці». Авторитет учителя, як зазначали учасники педради, – завойовується не тільки глибокими знаннями предмету (сьогодні цього вже надто мало!), а й ерудицією, талантом, умінням захопити універсальними знаннями та застосувати можливості новітніх технологій у практиці навчання.

Наступним цікавим етапом педради, запропонованим завучем Іриною Єльчаніновою, була спроба аналітичного сприйняття обговорюваної теми, коли учителі (немов учні на уроці!) створювали «будинок для авторитету», навіть виводили символічні формули авторитету загалом та вчительського визнання зокрема. Це була неймовірна творча майстерня!

Не обійшлося, звичайно, і без лірики. Галина Шваничик, учитель української мови та літератури, запропонувала до уваги кілька власних рядків про справжнього і мудрого Вчителя, якого кожен із нас мав у житті. Це створило атмосферу невимушеної зустрічі:

 

Маленькою взяла мене за руку,
У світ широкий світлий повела ,
І вклала в серце головну науку:
"Щоб гарною людиною була ".
За класом - клас ; четвертий , пятий , шостий ,
Нові предмети і нові знання .
І знов звучало на уроці просто :
" Щоб гарною людино була ".
Гортаю за сторінкою сторінку
Цікаву книгу з назвою " життя" ,
Складаються в рядок знайомі літери .
"Щоб гарною людиною була..."
Учителі - найкращі наші люди ,
Це світло знань, і сяйво щирих душ,
І серце , що для інших б’ється в грудях,
На благо людства благородний труд.
Чекає школа , через тин - жоржини ,
А в школі діти - плем’я золоте ,
Із рук учителя іде у світ людина -
На крапельку добрішим світ стає.

Згодом було заслухано творчий звіт педагогів, які атестуються цьогоріч. Учителі намагалися розповісти про свої особливі здобутки, яких направду чимало в кожного!

«Людину творить учитель, який відкриває діточкам шлях у «доросле життя». У мене були найкращі вчителі, котрим я вдячна кожному зокрема і всім разом, насамперед це мої батьки. Я винесла для себе найголовніший урок свого життя – виховати людину, а це дуже непросто!» – представляла власний досвід Людмила Борщевська. 

 У черговому раунді, що мав назву «Абетка секретів», педагоги ділилися власними професійними таємницями, а психолог школи Тетяна Фем’як зауважила, що важливо не тільки завоювати справжній авторитет, але й втримати його. «Зрозуміло, здобути визнання можна різними способами, однак бути визнаним по-справжньому можуть лише педагоги-митці, педагоги-майстри», – переконана психолог.

Директор школи Світлана Тихонівна  Харитонова у підсумковому виступі зазначила, що  сьогодні виокремилася очевидна проблема, яка має докорінно змінити підходи до навчання, адже  знання стали цілком доступними і перестали бути привілеєм тих, хто навчає. Сучасні технології дозволяють знаходити доступ до джерел інформації і знань, які раніше були фактично закриті. Будь-який учень спроможний знайти матеріал уроку, сидячи перед монітором власного комп’ютера. Тому сучасний учитель (а йдеться про авторитетного майстра-педагога!)  повинен переорієнтуватися на нові суспільні виклики й усвідомити свою місію та методи до навчання в інформаційному середовищі.

Прес-служба школи

Ми і Шевченко

06.04.2015 16:14

Щороку, у березневі дні, коли природа починає дарувати людині своє тепло, Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Івана Франка  вшановує Того, хто себе віддав людям, - нашого Шевченка. Жив, як писав, і писав, як жив. Природно, що його думки, висловлені 200 років тому, суголосні нашому часові. Адже теми любові, материнства, свободи – вічні.

Подумаймо: якби Тарасові виповнилося не 201, а, скажімо, 31 рік, де б він був сьогодні? В залі Верховної Ради чи воїном на передовій? Його пророчі слова «Борітеся – поборете!..» надихали українців на Майдані, не забувають їх і сьогодні на фронті. Напевно, він би був там – в гущі боротьби за Україну.

Перша школа завжди вшановує пам’ять Кобзаря. Цьогоріч у святі взяли участь представники шкільної дітвори і шкільної юні, а також гості – студенти музично-педагогічного факультету ДДПУ імені Івана Франка, що проходять зараз педагогічну практику. Серед них були: тріо бандуристів у складі Петуляк Іванни, Поляк Марії, Горди Ольги («Утоптала стежечку», «Люблю тебе, мій рідний краю»), дует студентів практикантів у складі Герасимлюк Марії та Реут Ілони («Зоре моя вечірняя»), дует у складі Реут Ілони та викладача інституту музичного мистецтва Шафети Валерія Валерійовича (вокал та акордеон). Також звучали пісні у супроводі скрипки та бандури.

Слово Шевченкове живе, не спить, а й через два століття працює для нації.

Дякуємо Тобі, Тарасе!

 

XXIV звітна науково-практична конференція ліцеїстів

06.04.2015 15:59

2 квітня 2015 року відбулася  XXIV звітна науково-практична конференція Дрогобицького педагогічного ліцею.

Наукова конференція ліцеїстів давно уже стала заходом  небуденним. З кожним роком вона збирає навколо себе усе більше гостей, а її учасники щоразу досягають нових успіхів на обласному та всеукраїнському рівнях. Актовий зал Інституту фізики, математики, економіки та інформаційних технологій Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка був ущент заповнений ліцеїстами, педагогами та гостями.

Відкрила конференцію директор ліцею Ольга Василівна Заяць. Вона запросила до слова гостей конференції. З вітальним словом до присутніх звернувся в.о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, завідувач відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Петро Сушко, гість з Польщі – проректор Вищої школи стосунків міжнародних та комунікацій у м. Хелм доктор Станіслав Дубай, керівник відділу аспірантури, докторантури та наукової роботи ДДПУ ім. І.Франка Тетяна Козак. Кожен із виступаючих наголошував, що Наукове товариство педагогічного ліцею знане не тільки в нашому регіоні, а й в Україні, оскільки ліцеїсти завжди виборюють призові місця на всеукраїнському рівні. І цим пишаються освітяни міста.

Для виступу на пленарному засіданні були запропоновані 6 кращих робіт ліцеїстів, керівниками яких  були науковці з числа професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів та учителі ліцею. Така форма співпраці є надійною запорукою того, що наші учні стають  переможцями і призерами  другого і третього етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук України. Зокрема, це дослідження «Штучне вирощування їстівних дереворуйнівних грибів в умовах лісових підприємств Прикарпаття» Жук С.,  «Дослідження стану поверхневих вод Дрогобицького району» Криванчик М.-В., «Юзеф Лободовський і Україна» Музики Я.. «Сучасна теорія чорних дір» Гусака В., «Буття української жінки у творах Олени Теліги в контексті літератури вісниківства» Підбуської Н., «Віртуальна читальня» Журавчака А.

Гості із Польщі  – проректор Вищої школи стосунків міжнародних та комунікацій у м. Хелм Станіслав Дубай та його асистенти – презентували свій навчальний заклад.

Після завершення пленарного засідання науково-практична конференція продовжила роботу у секціях.

Фотозвіт про роботу конференції можна переглянути на сайті Дрогобицького педагогічного ліцею за адресою: https://dpl4.webnode.com.ua

 

 

Ярина Музика, учениця групи І-12

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Шановні колеги, друзі !

      Щиро вітаю вас з великим національним святом – Днем Конституції України !

У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю народу і спираючись на споконвічне прагнення українського державотворення, прийняла Основний Закон – Конституцію України, яка стала реальною і дієвою підвалиною розбудови незалежної демократичної правової держави – повноправної учасниці світового співтовариства.

     Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українського народу мати свою державність, бути суверенним серед інших народів. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова.

     Це свято кожного з нас, не зважаючи на стать, вік, професію, соціальний стан чи мову. Адже Основний Закон нашої країни гарантує та забезпечує права і обов’язки громадян. Саме людина, її здоров’я, освіта, честь, гідність, недоторканість і безпека є найвищою соціальною цінністю у державі.

    Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Це першооснова формування політичних, економічних та духовних реалій нашого суспільства

    Тож нехай це свято додає нам сил та впевненості для досягнення поставлених цілей на благо нашої держави та громади міста.

   Бажаю вам міцного здоров’я, миру, щастя, добра, благополуччя, натхнення та плідної праці в ім’я нашого спільного кращого майбутнього. Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.

Зі святом вас, дорогі земляки!

 

З повагою начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради   П. Сушко




 

Новини

40 нащадків українських емігрантів приїхали з Австралії до Дрогобича, щоб подивитися, де колись вчилися їхні родичі

03.07.2013 20:07

Нещодавно, 1 липня 2013 року, до Дрогобича завітала делегація з австралійського міста Сіднею. Дрогобич у екскурсійному маршруті, який проліг через Київ, Тернопіль, Львів, є неспроста. До далекої Австралії доля закинула багатьох випускників колишньої Дрогобицької гімназії "Рідна школа" (теперішня ЗОШ № 1 ім. І.Франка). Нині на прабатьківщину українських переселенців приїхали їхні діти і внуки.

Гості з далекого континенту приїхали на запрошення дирекції Дрогобицької ЗОШ № 1 ім. І.Франка, яка уже багато років співпрацює із Братською рідною школою ім. Святого Андерея у Сіднеї. Саме навколо цієї недільної школи в Австралії гуртується українська спільнота. Підмурівок тісної культурної співпраці між школами Дрогобича та Сіднею заклала колишня дрогобичанка, випускниця Дрогобицької гімназії, нинішній Почесний голова Братської школи ім. Святого Андрея Елеонора Барчинська.

Близько 40 осіб, серед яких вчителі, учні, батьки, представники духівництва приїхали до України, прагнучи ознайомитися з її культурою, побутом та традиціями. Усі вони – нащадки українських емігрантів у третьому поколінні. Зізнаються, важливо відчути енергетику землі, пізнати той народ, кров якого пульсує у їхніх жилах. Прикметно, що наймолодшому учаснику делегації всього лише 6 років.

Цьогорічні відвідини України присвячені 65-річчю поселення українців на Австралійському континенті.

З хлібом-сіллю і задушевними словами вітали делегацію у школі. Після короткої екскурсії відбулася святкова академія "На відстані душі", під час якої далекі гості споглядали унікальність і самобутність творчості українського народу. Перлини національного танцю яскраво продемонстрували їм вихованці Зразкового дитячого ансамблю пісні і танцю Народного дому ім. І. Франка "Верховинка". Відтак господарів з гостями поєднала задушевна бесіда за круглим столом.

Як зазначила директор ЗОШ № 1 ім. І.Франка Ольга Лужецька, таку численну делегацію з Австралії школа за останні декілька років приймає уже вдруге. Частими є приватні візити - австралійці українського походження приїжджають у пошуках інформації про свої тутешні родини. Трапляється, що саме відомості із шкільного музею допомагають їм за багато років пошуків нарешті знайти свою родовідну лінію.

Гостей із Австралії вітали духовний наставник школи о. Ростислав Мелех, секретар міської ради Тарас Метик, головний спеціаліст відділу освіти міськвиконкому Олег Войцеховський, голова Дрогобицької філії Товариства "Україна - світ" Тимофій Бордуляк, член президія Львівського відділення Товариства "Україна - світ", письменник Роман Пастух, випускник школи №1 Юрій Кульчицький – племінник Елеонори Барчинської, голова Гімназійного братства Лідія Дутко та інші.

Астралійські візитери перебуватимуть на Дрогобиччині лише один день. Крім школи №1, вони відвідають родинне село Івана Франка Нагуєвичі Крім яскравої палітри вражень, гості повезуть подаровані у школі ляльки-мотанки. Вдома, за далеким океаном, ці барвисті символи української культури нагадуватимуть про ту землю, з якої колись простяглося у світ коріння їхнього роду.

Іван Тихий 

Серед переможців конкурсу «Молодь тестує якість» - учень Дрогобицької гімназії

19.06.2013 22:53

13 червня 2013 року в місті Києві у приміщені Міністерства освіти і науки  було проведено нагородження школярів, які перемогли у Конкурсі з молодіжного споживчого тестування «Молодь тестує якість».

Серед переможців у спеціальній номінації «За споживчу вимогливість» – учень Дрогобицької гімназії  Стефанів Сергій, який підготував під керівництвом вчителя економіки Малинівського Андрія Івановича науково-дослідницьку роботу «Зробимо крок до якісного телебачення».

Споживча освіта існує в Україні вже шостий рік поспіль завдяки курсу «Основи споживчих знань», що був розроблений у 2008 в рамках партнерства Міністерства освіти і науки України та Спільного проекту ЄС та ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання.

Цього року конкурс зі шкільного споживчого тестування проводиться вп’яте. Залучення школярів до активного та свідомого споживання є вже багато років частиною навчального процесу в країнах Європи. Споживчі організації є зазвичай ініціаторами таких конкурсів; вони надають інформаційну, організаційну та ідейну підтримку молоді, яка прагне до активних дій в оволодінні інформацією про реалії ринкової економіки. Організатором конкурсу є Благодійна організація «Центр споживчих ініціатив». Постійними та незмінними партнерами конкурсу є ПАТ «Бель Шостка Україна», торгівельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому», що відзначать дітей у призових та спеціальних номінаціях «За споживчу вимогливість».

Цього року учасниками конкурсу подано більш ніж 200 індивідуальних та групових робіт, що виконувалися школярами самостійно. Найпопулярнішими темами серед учнівської молоді цього року були: послуги, побутова техніка, молоко та молочні продукти, солодощі, шкільні приладдя, якість послуг мобільних операторів, Інтернет. Не оминули увагою школярі й косметичні вироби, засоби гігієни, шкільні зошити та канцелярське приладдя тощо. Молодих дослідників також хвилює якість продуктів, які діти споживають щодня: солодкі газовані напої, хлібобулочні вироби, йогурти. Особливу увагу школярі приділили цього разу сфері послуг, зокрема, фінансових.

Прийом польської делегації учителів-методистів та керівників осередків удосконалення учителів

18.06.2013 21:30

14 червня 2013 року відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради приймав польську делегацію учителів-методистів та керівників осередків удосконалення вчителів. Метою візиту було ознайомлення з системою підвищення кваліфікації педагогічних працівників на рівні методичного кабінету. Зустрічав польську делегацію начальник відділу освіти Дрогобицької міської ради Сушко Петро Ярославович.

Гості мали можливість поспілкуватись  з методистами міського методичного кабінеті  у форматі «круглого столу» з питань організації науково-методичної роботи в місті.  Завідувач ММК Марчук Галина Григорівна презентувала структуру методичної роботи  в мм. Дрогобичі та Стебнику. Сисин Олеся Іванівна, методист ММК,  закцентувала увагу на методичному супроводі  атестації педагогічних працівників. Про виховання християнської культури засобами проектної діяльності розповіла методист Розумна Людмила Михайлівна.  Гевко Ярослав Йосипович, методист ММК, зупинився на питанні формування та розвитку ІКТ-компетентностей педагогів мм. Дрогобича та Стебника. Яремко Ольга Петрівна ознайомила польських колег  із досвідом організації роботи  з обдарованими дітьми в місті. Гості мали можливість взяти участь у майстер-класі вчителя музичного мистецтва Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 Антоник Наталії Володимирівни, лауреата ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2013» у номінації «музичне мистецтво».

Польська делегація відвідала ряд навчальних закладів міста. Зокрема, побувала у Дрогобицькому педагогічному ліцеї. Директор ліцею Заяць Ольга Василівна розповіла про здобутки педагогічного та учнівського колективів свого навчального закладу.  Гості відвідали і  Дрогобицьку спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №2. Директор школи  Панькевич Лариса Іванівна розповіла про  участь свого навчального закладу  у міжнародних проектах. (фото1, фото2, фото3)

Для іноземних гостей було організовано екскурсію вулицями старого Дрогобича. Вони мали також можливість  відвідати пам'ятку галицької дерев'яної архітектури кінця XV - початку XVI століть - церкву Святого Юра.

Представники польської делегації та працівники відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради домовилися і надалі продовжувати  співпрацю та здійснювати обмін досвідом роботи з питань підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів. Гостям були вручені пам’ятні сувеніри. Польські колеги залишились задоволені  результатом зустрічі та з гарними враженнями залишили наше місто.

Вітання!

07.06.2013 16:04

Вітаємо усіх педагогічних працівників,  відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради та адміністраторів сайту Освіта Дрогобича з початком роботи. Знаємо, що кожен, хто обирає педагогічний фах, бере на себе відповідальність за тих, кого вчить і виховує, разом з тим відповідає за самого себе, свою професійну підготовку, своє право носити таке високе й почесне звання. В умовах суперечливого сьогодення все це здається непросто. Та радує те, що, незважаючи ні на що, свій обов’язок ви виконуєте гідно, завжди були і залишаєтесь головним світочем у всебічному житті дитини, даруючи їй тепло свого серця, скарби своїх знань. Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і благородне покликання сіяти мудрість і знання. Бажаємо вам, дорогі працівники, відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя й людської шани. Нехай у всіх ваших починаннях буде супутником успіх!

З повагою розробники сайту

Майстри педагогічної праці

16.04.2013 00:49

«При майстрах якось легше. Вони – як Атланти. Держать небо на плечах. Тому i є висота», – писала наша відома сучасниця Ліна Костенко.
Такими майстрами педагогічної праці є вчителі-переможці Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності «Вчитель року» та «Класний керівник року».
Метою конкурсів є виявлення і підтримка творчої праці вчителів, підвищення їх професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків.
Основні завдання конкурсів: піднесення ролі вчителя у суспільстві й підвищення престижності цієї професії; привернення уваги громадськості, органів влади до проблем освіти; поширення передового педагогічного досвіду; сприяння творчим педагогічним пошукам, удосконаленню фахової майстерності вчителя.
Всеукраїнський конкурс «Учитель року», як професійне змагання кращих педагогів України, був започаткований на виконання Указу Президента від 29 червня 1995 р. № 489. Він проходить щорічно у п’яти номінаціях. Зокрема, у 2012-2013 навчальному році конкурс «Учитель року-2013» проводився в номінаціях: «Інформатика»; «Музичне мистецтво»; «Російська мова»; «Фізика»; «Французька мова».
Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року» проводить Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Конкурс буде проводитися один раз на три роки, починаючи з 1 вересня 2012 року.
Переможцями І туру (міського) Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013» у номінації «Інформатика» стали вчитель Дрогобицької ЗОШ № 17 Мазурик Лариса Орестівна, у номінації «Музичне мистецтво» – вчитель ЗОШ № 4 Антоник Наталія Володимирівна, у номінації «Фізика» – директор Дрогобицької ЗОШ № 5 Юрків Андрій Степанович. Вчитель Дрогобицької ЗОШ № 15 Новосільська Наталія Володимирівна зайняла ІІ місце у І турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013» у номінації «Музичне мистецтво», ІІІ місце присвоєно вчителю інформатики Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Удич Ірині Володимирівні.
За підсумками ІІ (обласного) туру Всеукраїнських конкурсів «Класний керівник року», «Вчитель року-2013» визнано переможцями у номінації «Класний керівник загальноосвітніх навчальних закладів міст обласного значення» вчителя Дрогобицької гімназії Онисько Любов Степанівну, лауреатами у номінації «Фізика» – учителя фізики ЗОШ № 5 м. Дрогобича Юрківа Андрія Степановича, у номінації «Музичне мистецтво» – учителя музичного мистецтва ЗОШ № 4 м. Дрогобича Антоник Наталію Володимирівну.
28 березня у Дрогобичі в Палаці школяра відбулося свято пошанування переможців і лауреатів обласного туру всеукраїнських конкурсів фахової майстерності. Зі вступним словом виступила завідувач міського методичного кабінету Марчук Галина Григорівна. На святі був присутній начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Сушко Петро Ярославович, який привітав переможців конкурсів і вручив їм грамоти відділу освіти.
В ході заходу Онисько Л.С. презентувала систему виховної роботи класного керівника, розповіла про реалізовані нею проекти, розробки практичних справ з учнями та їх батьками. Антоник Н.В. провела майстер-клас «Я роблю так!». Про особливості цьогорічного конкурсу «Вчитель року» розповів Юрків А.С. Вчителям довелось в рамках конкурсу виконати творчу (практичну) роботу, яка залежала від специфіки предмету; пройти співбесіду, провести майстер-клас та виконати роботу з перевірки фахової майстерності та навичок використання інформаційно-комунікаційних технологій у практичній діяльності вчителя. Під час свята виконувались музичні номери у постановці вихованців Палацу школяра, Дрогобицької гімназії, Дрогобицької ЗОШ № 4. За сприяння голови міської профспілкової організації педагогічних працівників Гука О.З. вчителям були вручені пам’ятні подарунки.
Традиційний конкурс педагогічної майстерності – це не тільки серйозне творче випробування для вчителів. Його проведення сприяє ефективному розвитку вітчизняної системи шкільної освіти, широкому втіленню в практику цікавих методів і підходів до викладання. Конкурс допомагає краще зрозуміти й усвідомити значущість професії вчителя в житті країни та для її майбутнього.
Запрошуємо творчих вчителів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2014», який проводитиметься у новому навчальному році у номінаціях: математика, географія, правознавство, хімія, початкові класи.
У вчителя велика місія на землі. Він навчає, надихає, запалює, наповнює сенсом життя підростаючого покоління. Тож бажаємо учителям нових досягнень у нелегкій, але важливій справі виховання дітей.

Г. Марчук,
завідувач міського методичного кабінету
відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

Зображено: 1 - 5 з 5